5 krótkich filmów science fiction, które warto zobaczyć [wideo]

5 krótkich filmów science fiction, które warto zobaczyć [wideo]

5 krótkich filmów science fiction, które warto zobaczyć [wideo]
Redakcja Gadżetomanii
27.08.2013 13:00, aktualizacja: 13.01.2022 10:49

Roboty, podróże w czasie, cyberwszepy, loty kosmiczne... to część tematów poruszanych w krótkometrażowych filmach science fiction, które można obejrzeć legalnie i za darmo w Sieci. Wybraliśmy dla Was pięć z nich.

Roboty, podróże w czasie, cyberwszepy, loty kosmiczne... to część tematów poruszanych w krótkometrażowych filmach science fiction, które można obejrzeć legalnie i za darmo w Sieci. Wybraliśmy dla Was pięć z nich.

Twórcy często zaczynają karierę od filmów krótkometrażowych, które publikują w Sieci i nie chcą żadnych opłat za oglądanie. Dla nich to sposób na wybicie się, dla nas - możliwość miłego spędzenia czasu, bo niektóre są naprawdę rewelacyjne.

1. Abe

http://vimeo.com/64114843

Czy robot może mieć jakieś uczucia? Wiele filmów próbowało odpowiedzieć na to pytanie, niewiele pokazało, co się stanie, gdy będzie potrzebował miłości, a jej nie dostanie...

To nieco okrutny, ale pozwalający oddać się refleksji film. Widać, że budżet nie był gigantyczny. Ale nie o efekty specjalne tu chodzi.

2. INITIUM

http://vimeo.com/69373180

A po tym seansie fani efektów specjalnych powinni być zachwyceni. Historia o podróżach w czasie jest tu tylko pretekstem, by pokazać świetną robotę firmy Art FX.

Od pierwszej sekundy udaje się utrzymać widza w napięciu - to też ważne!

3. Dead Space: Chase to Death

http://vimeo.com/63942137

Dead Space to seria gier akcji nawiązujących klimatem do takich filmów jak "Alien" czy "Event Horizon". Ta krótkometrażówka, choć naprawdę bardzo, bardzo krótka (raptem 3 minuty), fanom oryginału pozwoli dostrzec mnóstwo nawiązań do gry. A tych, którzy gry nie znają, może do niej zachęcić.

Jest brudno, mrocznie, ze ścian ścieka ciecz, której na pewno nie chcecie wypić, a brzęki ciężkiej zbroi bohatera sprawiają, że prawie czujecie, w jak niekomfortowej sytuacji się znalazł.

4. Project Kronos

http://vimeo.com/65014898

Gratka dla fanów lotów kosmicznych. Ten film właściwie udaje dokument - i robi to w sposób, który każdego miłośnika podróży ku nieznanemu przyprawi o gęsią skórkę.

Chcecie zobaczyć, jak - być może - w 2035 będą wyglądały loty w kosmos? To film właśnie dla Was. Wizja dość odważna, ale dzięki temu poruszająca.

5. True Skin

http://vimeo.com/51138699

Czekacie na polską grę Cyberpunk 2077? Polecam ten film, który pozwoli Wam poczuć cyberpunkowy klimat świata, w którym mało kto chce być całkowicie organiczny.

Zatłoczone, wypełnione neonami ulice miasta przyszłości robią wrażenie, czyż nie?

Który film podobał się Wam najbardziej i dlaczego? A może jesteście w stanie polecić jakieś inne dobre shorty science fiction?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)