5 najbogatszych fikcyjnych postaci z filmów oraz książek SF i Fantasy

5 najbogatszych fikcyjnych postaci z filmów oraz książek SF i Fantasy

(fot. fan.theonering.net)
(fot. fan.theonering.net)
Marek Maruszczak
25.04.2012 23:00

Zastanawialiście się kiedyś, jak bardzo bogaty był Bruce Wayne albo Tony Stark? Już nie musicie. "Forbes" przeprowadził symulacje, na podstawie których określił, kto w fikcyjnym świecie jest najbogatszy i ile dokładnie wynosi jego majątek.

Smaug

Na pierwszym miejscu wśród fikcyjnych postaci znajduje się tolkienowski smok Smaug z Hobbita. Majątek wielkiego jaszczura zgromadzony w złocie, klejnotach i innych cennych ruchomościach został oszacowany na oszałamiającą kwotę 62 miliardów dolarów. Według źródeł "Forbesa" ani jedna złota moneta z wielkiego stosu, na którym zwykł wylegiwać się Smaug, nie pochodziła z legalnych źródeł. Majątek zdobyty przez czerwono-złotego smoka został pomnożony dzięki wyjątkowo agresywnej strategii inwestycyjnej opierającej się na szeroko rozumianym pustoszeniu i rabunku.

Jeżeli zainteresowała Was zawartość portfeli fikcyjnych bohaterów, to zajrzyjcie na stronę "Forbesa". Znajdziecie tam pełne doroczne zestawienie 15 najbogatszych fikcyjnych bohaterów. Wśród nich, poza już wymienionymi, znalazł się między innymi Sknerus McKwacz.

Carlisle Cullen

(fot. fanpop.com)
(fot. fanpop.com)

Czy nam się to podoba, czy nie, saga „Zmierzch” odniosła wielki kasowy sukces. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro za jej popularnością stoi gigantyczna fortuna skromnego, wampirzego lekarza. Carlisle Cullen jest żywym przykładem na to, jak dobrze może prosperować lekarz, który miał grubo ponad 300 lat na przyjmowanie prezentów od pacjentów. W czasie swojej nieumarłej praktyki głowa rodziny Cullenów zgromadziła majątek wart 36,3 miliarda dolarów. Pieniądze te pozwoliły nie tylko wypromować książkę i film, które nieodwracalnie odmieniły chłodny wizerunek wampirów, ale również rozkręcić cały przemysł bazujący na fanach ciepłych krwiopijców.

Tony Stark

(fot. wallpaperswide.com)
(fot. wallpaperswide.com)

Miliarder z Malibu w Kaliforni, genialny inżynier i filantrop dorobił się w stary sprawdzony sposób, czyli na handlu bronią. Majątek Iron Mana szacuje się na około 9,3 miliarda dolarów. Poza tworzeniem kolejnych nuklearnych zabawek Stark, jak na majętnego mężczyznę w kwiecie wieku przystało, udziela się towarzysko. Do grona jego najbliższych znajomych należy między innymi nordycki robotnik budowlany i znany amerykański nacjonalista z zamiłowaniem do obcisłych ubrań.

Bruce Wayne

Obraz

Strata rodziców wywarła na niego duży wpływ, ale z pewnością nie sprawiła, że stał się biedniejszy. Pomimo niebotycznych wydatków na gadżety i wystrój domu jego majątek szacowany jest na 6,9 miliarda dolarów. Wizerunek filantropa i męża opatrznościowego Gotham psują nieco ostatnie doniesienia o zamiłowaniu Bruce’a do towarzystwa młodych mężczyzn i podejrzanej natury zażyłość z kotami.

Tywin Lannister

(fot. gameofthrones.no)
(fot. gameofthrones.no)

Podobno Lannisterowie zawsze spłacają swoje długi. Z pewnością mają z czego. Majątek Tywina jest szacowany na 2,1 miliarda dolarów. Żeby uzyskać absolutną pewność co do ich wypłacalności, można by zasięgnąć języka u ich wierzycieli. Można by, gdyby nie byli zaskakująco niedostępni. To samo zresztą dotyczy poprzedniego pracodawcy Lannisterów i gospodarza na żelaznym tronie. Krążą plotki, że rodowy majątek zagrożony jest przez kłótnie dotyczące ewentualnej schedy po ojcu.

Źródło: Forbes

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)