5 najpopularniejszych głośników bezprzewodowych według danych Komputronika

5 najpopularniejszych głośników bezprzewodowych według danych Komputronika

5 najpopularniejszych głośników bezprzewodowych według danych Komputronika
Blomedia poleca
03.11.2010 07:28

Wpis gościnny z MultiBlog.pl.

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń do bezprzewodowej transmisji sygnału video HD z komputerów na telewizor (zobacz test video takiego sprzętu) rośnie także zapotrzebowanie na bezprzewodowe głośniki. HDTV to nie tylko dobrej jakości obraz, ale też doskonały dźwięk. Nie zapominajmy również o grach. Na działce bezprzewodowego audio audio dzieje się całkiem sporo.

Wpis gościnny z MultiBlog.pl.

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń do bezprzewodowej transmisji sygnału video HD z komputerów na telewizor (zobacz test video takiego sprzętu) rośnie także zapotrzebowanie na bezprzewodowe głośniki. HDTV to nie tylko dobrej jakości obraz, ale też doskonały dźwięk. Nie zapominajmy również o grach. Na działce bezprzewodowego audio audio dzieje się całkiem sporo.

Firma Komputronik opublikowała właśnie ranking sprzedaży bezprzewodowych głośników. Wniosek pierwszy – rządzi firma Creative. Sprzęt tej marki zajął aż trzy miejsca na pięć możliwych. Wniosek drugi – na zestaw grający bez kabli trzeba wydać od 229 do 549 zł. Średnia cena wybieranych w październiku bezprzewodowych głośników wynosiła 379 zł. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym sprzętom z tego segmentu.

  • Creative D100 (na zdjęciu powyżej) to numer jeden w zestawieniu. Wyróżnia się długim czasem pracy na bateriach, który wynosi kilkunaście godzin przy maksymalnej głośności (patrz: testy przeprowadzone przez redakcję asia.cnet.com). Model umożliwia transmisję dźwięku z dowolnego urządzenia bezprzewodowego Bluetooth. Jeśli komputer nie ma takiego interfejsu, można dokupić osobny nadajnik Creative BT-D1 Bluetooth USB. Dzięki wbudowanemu gniazdu AUX-in można także słuchać muzyki z przewodowych odtwarzaczy MP3. Głośniki Creative D100 przesyłają muzykę w zasięgu do 10 metrów od nadajnika (notebooka, telefonu etc.). Obudowa zawiera dwa 2-watowe głośniki. Są zasilane z czterech baterii typu AA. W pomieszczeniach można je podłączyć do gniazdka elektrycznego. Cena: 229 zł.
381064617021416348
  • Logitech Wireless Speaker Z515 to drugi pod względem popularności zestaw. Kosztuje 369 zł i przekazuje dźwięk stereo z dwóch głośników umieszczonych w jednej obudowie na odległość do 15 metrów dzięki wykorzystaniu częstotliwości 2,4 GHz. Wbudowany akumulator wystarcza na około 10 godzin grania. Do podłączenia głośników wystarcza włożenie bezprzewodowego odbiornika USB do laptopa lub połączenie się z iPadem czy iPhone’em za pomocą standardu Bluetooth. Zestaw wyposażony jest w specjalny pokrowiec podróżny, który ma chronić głośniki przed uszkodzeniami. Produkt współpracuje z większością systemów operacyjnych, w tym Windows 7, Windows XP, Windows Vista oraz Mac OS X.
381064617021547420
  • Creative D200 – trzeci w rankingu -  za 299 zł oferuje wysokiej jakości dźwięk, znany ze znacznie wyżej klasyfikowanego modelu ZiiSound 5 (zobacz test wideo(http://multi-blog.pl/2010/05/14/jak-zrobic-mini-kino-domowe-wykorzystujac-bezprzewodowe-glosniki/)). Dzięki wbudowanemu gniazdu AUX-in można także słuchać muzyki z przewodowych odtwarzaczy MP3. Cyfrowy wzmacniacz gwarantuje miękkie, wolne od zakłóceń brzmienie. Tył obudowy wyposażono w otwór wentylujący komorę rezonansową. Jeśli komputer nie ma takiego interfejsu, można dokupić osobny nadajnik Creative BT-D1 Bluetooth USB.
381064617021678492
  • JBL On Tour Xtreme Bluetooth za 549 zł (nr 4 w rankingu) przypomina UFO z czterema 8-watowymi głośnikami. Zapewniają silne basy i czysty dźwięk uzyskiwany dzięki pracy magnesów neodymowych. Precyzyjne wysokie tony producent uzyskał dzięki zastosowaniu tweeterów. Odpowiednio zaprojektowana ścieżka cyfrowego sygnału audio oraz czyste wzmocnienie w połączeniu z korekcją DSP (procesorem sygnału cyfrowego) bez problemu dostarczają właściwą moc. Stereofoniczne gniazdo minijack umożliwia podłączenie głośników do dowolnego modelu iPoda, odtwarzaczy MP3, telefonów muzycznych, konsol do gier, odtwarzaczy CD oraz komputerów stacjonarnych lub przenośnych.
381064617021809564
  • Creative Inspire S2 Wireless 2.1, zamykający ranking, jest zupełnie różny od pozostałych. Składa się z dwóch niewielkich głośników satelitarnych oraz głośnika niskotonowego Creative Direct-Throw, który dostarcza dynamicznych basów. Określenie „bezprzewodowo” dotyczy transmisji dźwięku przy użyciu technologii Bluetooth między głośnikami Inspire S2 Wireless a urządzeniami bezprzewodowymi i nadajnikiem. Podłączenie głośników satelitarnych do głośnika niskotonowego nadal wymaga użycia kabli, które znajdują się w zestawie. Muzykę można odtwarzać na głośnikach umieszczonych w dowolnej części pokoju lub domu w odległości do 10 metrów. Kodek audio apt-X umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z bardzo wysoką jakością i przy niewielkich opóźnieniach. Wyjście słuchawkowe umożliwia słuchanie muzyki w pojedynkę, a wejście Aux pozwala na podłączenie odtwarzacza MP3. Kosztuje 449 zł.

Źródło: Multi-Blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)