5 powodów, dla których warto wymienić telewizor na projektor

Strona główna5 powodów, dla których warto wymienić telewizor na projektor
25.08.2016 13:05
5 powodów, dla których warto wymienić telewizor na projektor
Źródło zdjęć: © lg.com
 LG
LG

Planujesz zakup nowego telewizora? Być może lepszym wyborem będzie projektor. Minęły już czasy, kiedy trzeba było przygotowywać pod niego całe pomieszczenie. Dziś możesz korzystać z tych urządzeń tak łatwo jak z radia.

Prezentując swoje nowe miniprojektory krótkiego rzutu – PH150G i PH450U – LG udowodniło, że nie są to już sprzęty wyłącznie dla maniaków, gotowych przerobić salon albo piwnicę na salę kinową. Projektor stał się mały, poręczny i wygodny w użyciu. Jakość obrazu i trwałość są przy tym tak dobre, że urządzenie może z powodzeniem zastąpić telewizor. Oto pięć przemawiających za tym powodów.

<ol><li>Ogromny ekran w dowolnym miejscu</li></ol>

Lubisz oglądać filmy na dużym ekranie, ale nie masz szafki, na której mógłbyś umieścić ciężki telewizor? Żaden problem. Projektor ultrakrótkiego rzutu nie musi znajdować się daleko od ściany czy płótna. Przeciwnie – można umieścić go 13 centymetrów od płaskiej powierzchni. Niewielkie czy nieprzystosowane pomieszczenie nie jest zatem problemem.

Wystarczy wygospodarować odrobinę miejsca na szafce, bowiem sam projektor jest zaskakująco mały. Wymiary PH450U to zaledwie 5,2 x 7,9 x 3,2 cala. PH150G jest dwa razy mniejszy. Projektory zajmują więc mniej miejsca niż odtwarzacze Blu-ray. Jakie są ich możliwości?

381655100181331690
Źródło zdjęć: © LG PH450U

Co potrafią miniprojektory LG?

PH450U to mieszczące się w dłoni maleństwo, które wyświetla ostry obraz HD (1280x720) o przekątnej do... 80 cali! Wystarczy więc położyć go przy ścianie – choćby na podłodze – i korzystać. Ekranem może być każda płaska powierzchnia, nawet pozioma – na przykład stół czy podłoga. Korzystanie z poziomego obrazu to gratka dla graczy, zapewniająca ciekawe doznania podczas obcowania z grami strategicznymi lub RPG, które pokazują akcję z lotu ptaka lub rzutu izometrycznego.

Co więcej, projektory LG nie muszą być stale podłączone do prądu. Wystarczy naładować akumulator, aby móc zorganizować seans w plenerze. Bateria wystarcza na dwie i pół godziny nieustannego użytkowania. To czas wystarczający na obejrzenie niemal każdego filmu czy meczu.

<ol start="2"><li>Wyrazisty obraz, soczyste kolory</li></ol>

Jeżeli cokolwiek może powstrzymywać miłośnika filmów przed zakupem projektora, to będzie to zapewne jasność i nasycenie kolorów. Dawniej rzutowany obraz często okazywał się „przydymiony”, a kolorom brakowało soczystości. Żyjemy jednak w roku 2016. Technologia zaszła daleko.

381655100181593834
Źródło zdjęć: © lg.com

PH450U jest ponad czterokrotnie jaśniejszy niż konkurencyjne projektory. Moc jego lampy wynosi 450 lumenów! To sprawia, że maluszek jest najjaśniejszym urządzeniem w swojej kategorii, czyli najjaśniejszym spośród projektorów wyposażonych w akumulator.

Trudno też narzekać na kontrasty, których wartość wynosi 100000:1. Żywotność lampy sięga 30 tys. godzin, co przekłada się na 10 lat intensywnego oglądania.

<ol start="3"><li>Przewody? Jakie przewody?</li></ol>

Od telewizora zwykle odchodzi wiązka przewodów i trzeba nieco wysiłku, by ją ukryć. Zwłaszcza jeśli gniazdo na którąś z wtyczek znajduje się w bocznej części obudowy, a sam kabel nie jest wystarczająco długi, by związać go z wychodzącymi z części centralnej.

Wyposażone w funkcję Triple Wireless projektory pozwalają w ogóle zrezygnować z tradycyjnego okablowania. Obraz i dźwięk mogą być przesyłane do projektora przez wi-fi (funkcja Screen Share) lub Bluetooth. Jeśli korzystasz z akumulatora, możesz zrezygnować nawet z kabla zasilającego.

Jeżeli jednak chcesz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć do urządzenia kabel HDMI czy napęd USB.

381655100181987050
Źródło zdjęć: © lg.com

<ol start="4"><li>Telewizja jaką znasz i lubisz</li></ol>

Kupujesz telewizor nie dla Blu-rayów czy usług VOD, ale dla tradycyjnej telewizji? I tym razem dostajesz to, czego szukasz. PH450U jest wyposażony w tuner TV, dzięki któremu możesz korzystać z niego jak z każdego telewizora.

Nie musisz nawet kupować osobnego zestawu audio, ponieważ w projektor wbudowany jest głośnik. Docenisz go zwłaszcza wtedy, gdy postanowisz skorzystać z projektora jak z urządzenia mobilnego.

<ol start="5"><li>Cena</li></ol>

Projektor to rozwiązanie oszczędne, pozwalające cieszyć się gigantycznym obrazem osobom dysponującym mniejszym budżetem. Cena PH450U to 649 dolarów, czyli około 2470 zł. Za dobry telewizor 80 cali trzeba zapłacić kilka razy tyle.

381655100182249194
Źródło zdjęć: © lg.com

Ciekawe rozwiązanie, ale dla kogo?

Projektor nie jest rozwiązaniem dla każdego, nie każdy bowiem jest w stanie poświęcić idealną głębię czerni czy rozdzielczość telewizora Ultra HD w zamian za oszczędność miejsca, mobilność czy niższą cenę. Kto zatem powinien zdecydować się na zakup tego poręcznego urządzenia? Przede wszystkim osoby ceniące sobie wygodę.

Projektory LG są malutkie, proste w użyciu i mogą być wykorzystane przy dowolnej płaskiej powierzchni. Sprawdzają się zwłaszcza w małych mieszkaniach, w których trudno byłoby zmieścić potężny ekran telewizyjny. Są także dobrym wyborem dla osób, które dużo podróżują, ale lubią oglądać filmy w dobrej jakości w swoich tymczasowych miejscach zamieszkania.

Masz więc do dyspozycji ciekawą alternatywę, posiadającą inne zalety niż klasyczny ekran telewizyjny i odpowiadającą na nieco inne niż on potrzeby. Jeśli myślisz o zakupie nowego telewizora, także projektor warto wziąć pod uwagę.

Udostępnij:
Komentarze (9)