5 serwisów, które przypomną Ci o rzeczach do zrobienia

5 serwisów, które przypomną Ci o rzeczach do zrobienia

przypomnienie
przypomnienie
Paweł Cebula
18.11.2009 16:00

Nieważne czy jesteś pracownikiem biurowym, studentem, czy freelancerem, każdego dnia masz określone zadania do wykonania. Problem pojawia się, gdy nie jest to regularnie wykonywana czynność, a coś nowego. Nietrudno w takiej sytuacji zapomnieć, że mamy coś do zrobienia. Są jednak serwisy, które zadbają o to, aby wszystkie zadania zostały wykonane na czas.

Nieważne czy jesteś pracownikiem biurowym, studentem, czy freelancerem, każdego dnia masz określone zadania do wykonania. Problem pojawia się, gdy nie jest to regularnie wykonywana czynność, a coś nowego. Nietrudno w takiej sytuacji zapomnieć, że mamy coś do zrobienia. Są jednak serwisy, które zadbają o to, aby wszystkie zadania zostały wykonane na czas.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/11/remindr.jpg)

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię proste rozwiązania. Tak właśnie jest w przypadku Remindra. Korzystanie z tego serwisu nie wymaga nawet rejestracji i posiadania konta. Wystarczy, że wpiszemy, o czym ta aplikacja ma przypomnieć, którego dnia i o której godzinie lokalnego czasu. W jaki sposób otrzymamy powiadomienie?

Właściwie zależy to od nas, bo dostępnych jest kilka opcji. Jedną z nich jest Twitter - wystarczy, że będziemy śledzić specjalnego bota za pośrednictwem tego serwisu, a wcześniej podamy naszą nazwę użytkownika. W efekcie, otrzymywać będziemy bezpośrednie powiadomienia. Dla lepszego efektu warto by było korzystać z jakiegoś klienta Twittera.

Oczywiście dostępne są również bardziej klasyczne metody powiadamiania jak np. wiadomość e-mail, czy komunikat wysłany bezpośrednio na nasz komunikator internetowy (jeżeli korzystamy z Jabbera). Twórcy serwisu pracują od jakiegoś czasu nad powiadomieniami wysyłanymi na komórki za pośrednictwem SMS'ów. Nie wiadomo jednak kiedy ta opcja będzie dostępna i dla mieszkańców, których krajów.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/11/rtm.jpg)

W tym wypadku mamy do czynienia ze znacznie bardziej zaawansowaną usługą. RTM charakteryzuje się bardzo prostym i przejrzystym interfejsem z zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcji, jakie mogą nam się tylko przydać w trakcie planowania przypomnień. Interfejs serwisu dostępny jest w wielu językach - jednym z nich jest polski.

Do treści przypomnień możemy dodawać notatki, przypisywać tagi, a także wiele innych informacji. W każdej chwili listę zadań możesz wyeksportować do zewnętrznej aplikacji jak np. iCalendar. Jeżeli posiadasz iPhone'a albo telefon oparty o Androida dodatkowo możesz skorzystać ze specjalnej aplikacji, która będzie synchronizować zadania między komórką a serwisem RTM.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/11/toodledo.jpg)

Ta aplikacja przyczyni się nie tylko do tego, że nie zapomnisz o rzeczach do zrobienia, ale także może poprawić Twoją produktywność. Użytkownik może stworzyć listy zadań do zrobienia, a następnie ustawić przypomnienia sms-owe, lub za pośrednictwem e-maila.

Dostęp do listy zadań można otrzymać zarówno przy użyciu przeglądarki internetowej, jak i specjalnej aplikacji stworzonej z myślą o posiadaczach iPhone'a. Niestety interfejs usługi pozostawia wiele do życzenia - nie należy on do najbardziej przejrzystych i intuicyjnych.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/11/kalendarzgoogle.jpg)

Przyznam wprost, że to zdecydowanie mój faworyt w tym zestawieniu. Przede wszystkim prosty, przemyślany i intuicyjny interfejs. Integracja z pozostałymi usługami Google jest również sporym atutem. Właściwie w przypadku tej aplikacji mamy dostęp do wszystkiego, co nam niezbędne - możemy określić dzień wykonania zadania, godzinę, dodać dokładny opis, a także ustawić powiadomienia drogą SMS'ową. Przypomnienia wysyłane z Kalendarza tą drogą - w odróżnieniu od wielu innych serwisów - na pewno dotrą na naszą komórkę, a więc nie musimy obawiać się o to, czy faktycznie dostaniemy komunikat.

Użytkownik korzystający z Kalendarza Google ma możliwość sprecyzowania kilku przypomnień np. 2 dni przed, w dniu zadania, a także godzinę przed ostatecznym terminem. Jeżeli potrzebujesz dostępu do listy zadań, gdy jesteś offline możesz skorzystać z Gears.

Użytkownicy korzystający ze smartfonów opartych na platformie Android (tworzonej oczywiście przez firmę z Mountain View) mają możliwość skorzystania ze specjalnej aplikacji. Pozwala ona na dostęp do praktycznie wszystkich funkcji, jakie oferuje norma wersja usługi z której korzystamy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Niestety, sytuacja wygląda gorzej w przypadku Symbiana, czy Windows Mobile, ale prawdopodobnie z czasem Google udostępni odpowiednie wersje.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/11/taskfm.jpg)

Dla osób ceniących prostotę ciekawą opcją jest Task.fm. Serwis ten oferuje możliwość tworzenia list zadań, a także informowania o nich. Dostępne są dwa warianty tej usługi - darmowa i pro. W przypadku darmowej możliwe jest wysłanie tylko 5 przypomnień o zadaniach w ciągu całego miesiąca, co jest zdecydowanie dużym ograniczeniem.

Na szczęście możliwe jest zaplanowanie nieograniczonej liczby przypomnień wysyłanych na nasze konto e-mail. Do korzystania z tej usługi wymagane jest posiadanie konta - jego założenie zajmuje na szczęście tylko kilka sekund. Gdyby nie ograniczenie 5 przypomnień sms na miesiąc, to byłaby to naprawdę interesująca propozycja.

Źródło: SmashingApps

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)