50 odrzuconych projektów gadżetów z Gwiezdnych wojen. George, dlaczego?

50 odrzuconych projektów gadżetów z Gwiezdnych wojen. George, dlaczego?
Marek Maruszczak

28.02.2012 23:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele spośród gadżetów i zabawek zaprojektowanych na podstawie określonej licencji nigdy nie trafia do produkcji. Tak właśnie stało się z projektami, które znajdziecie w dzisiejszej galerii. Niektóre z nich są wyjątkowo fajne, inne trochę dziwne, ale wszystkie bez wyjątku stanowiłyby prawdziwą gratkę dla kolekcjonera gadżetów z Gwiezdnych wojen.

Odrzucone projekty gadżetów z Gwiezdnych wojen 1

Pamiętacie premierę pierwszej części nowej trylogii Gwiezdnych wojen? Zanim "Mroczne widmo" trafiło do kin, już dawno zostały przydzielone licencje na produkcję gadżetów związanych ze światem wykreowanym przez George'a Lucasa. Projekty zebrane w tym zestawieniu są efektem prac byłego twórcy zabawek i blogera Action Figure Insider - Jasona Meyera oraz jego kolegów.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Odrzucone projekty gadżetów z Gwiezdnych wojen 2

Projekty pochodzą z 1998 roku i zostały przygotowane z myślą o kampanii promocyjnej Pepsi na licencji Lucasfilm. Co ciekawe, propozycje gadżetów musiały być przygotowane, jeszcze zanim ich twórcy zobaczyli jakiekolwiek zdjęcia z planu najnowszej części gwiezdnej sagi. Z tego powodu zdecydowana większość gadżetów wykorzystuje wizerunki bohaterów z oryginalnej trylogii. Wyjątkiem jest Anakin Skywalker, którego zdjęcia zostały już w tym czasie opublikowane przez Lucasfilm.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Odrzucone projekty gadżetów z Gwiezdnych wojen 3

Różnorodność gadżetów wynika zarówno z pomysłowości projektantów, jak i modelu pracy narzuconego im przez Pepsi. Autorzy nie wiedzieli, do czego mają służyć gadżety ani jakim zakresem cenowym powinni kierować się podczas tworzenia propozycji dla klienta. Dlatego też przygotowano propozycje produktów, których koszt wahał się od kilkudziesięciu centów do kilkuset dolarów.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Odrzucone projekty gadżetów z Gwiezdnych wojen 4

Widząc odrzucony projekt piłki do kosza stylizowanej na gwiazdę śmierci, zapałałem do Goerge'a Lucasa prawie tak gorącą nienawiścią jak wtedy, gdy z kinowego ekranu po raz pierwszy spojrzała na mnie twarz Jar Jar Binksa. Nie było to do końca sprawiedliwe. Większość projektów została odrzucona na znacznie niższym poziomie i decydenci z Pepsi i Lucasfilm (nie mówiąc już o George'u) nawet ich nie widzieli. Szkoda, bo niektóre z nich są naprawdę ciekawe.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Odrzucone projekty gadżetów z Gwiezdnych wojen 5

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Od powstania projektów minęło prawie 14 lat. W tym czasie niektóre pomysły niewykorzystane przez Pepsi doczekały się mniej lub bardziej udanej realizacji dzięki innym firmom. Na rynku wciąż jednak jest miejsce na kolejne gadżety ze świata Gwiezdnych wojen. Ja np. czekam na gwiazdę śmierci do koszykówki, a Wy?

Więcej odrzuconych projektów znajdziecie na facebookowym profilu Gadżetomanii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)