W końcu ktoś na to wpadł! Green Heart - siłownia w roli elektrowni

Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)

Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)

Każdego dnia miliony ludzi przerzucają na siłowniach tony żelastwa. Dbając o swoje ciało i zdrowie, zużywają przy okazji dużo energii, którą przecież można przechwycić i wykorzystać. Praktyczną realizacją tego pomysłu jest siłownia Green Heart. Wszystkie udostępnione tam maszyny zostały tak skonstruowane, by podczas ćwiczeń wytwarzały prąd.

Stereotypowa siłownia kojarzy się ze śmierdzącą potem salą, pełną nabuzowanych testosteronem i sterydami osiłków, wstrzykujących sobie w szatni „witaminy” w biceps. Jak mało wspólnego z realiami ma ten obraz, nie trzeba przekonywać chyba nikogo, kto czasami odwiedza świątynie kulturystyki, ale mimo tego przyjemniej jest poćwiczyć na zewnątrz niż w najlepiej nawet wyposażonej i klimatyzowanej sali.

Po co nam piekło? Jak się okazuje, pełni bardzo pożyteczną rolę

The Great Outdoor Gym Company to firma zajmująca się dostarczaniem siłowni działających na wolnym powietrzu. Jej urządzenia są w związku z tym wodoodporne i niewrażliwe na warunki atmosferyczne, a powodzenie, jakim cieszą się takie obiekty, sprawiło, że producent dostarczył i zbudował już ponad 250 plenerowych siłowni w całej Wielkiej Brytanii.

Od niedawna ofertę firmy uzupełnia nowa siłownia o nazwie Green Heart. Wchodzące w jej skład urządzenia oferują ponadstandardowe możliwości. Niektóre zostały wyposażone w liczniki pokazujące różne dane związane z ćwiczeniami, a one pozwalają np. na zważenie ćwiczącego. Kluczową funkcją tych sprzętów jest jednak ta pozwalająca nie tylko ćwiczyć, ale również produkować prąd.

Wytworzona w ten sposób energia jest wykorzystywana do zasilania samych urządzeń oraz do oświetlania nocą całego obiektu. Siłownię można również podłączyć do publicznej sieci energetycznej albo zasilać dzięki niej okoliczne budynki.

Cały sprzęt został wykonany zgodnie z normami przewidzianymi dla placów zabaw, jest więc bezpieczny dla użytkowników. Co więcej, firma chwali się zastosowaniem dodatkowych wzmocnień, mających zapewnić wandaloodporność. Znając pomysłowość i krzepę wandali to ostatnie wydaje mi się jednak jedynie chwytem marketingowym.

Konkurs Gadżetomanii – „Polacy, nic się nie stało!”

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Asus Transformer

Niezależnie od tego pomysł, by osoby korzystające z siłowni produkowały przy okazji prąd, uważam za rewelacyjny, choć niestety brakuje informacji, jaka jest wydajność takiego obiektu.

Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)

Źródło: Gizmag

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!