7 najbardziej fascynujących historii bezdomnych
ŁUKASZ WIELICZKO • dawno temuTen artykuł ma 4 strony:
Bezdomny z wyboru
Jaka jest cena niezależności? Zdaniem Shane’a Dussaulta, studenta filozofii z Uniwersytetu McGill w Montrealu, coś takiego nie istnieje – wolność jest bezcenna. Od lipca zeszłego roku chłopak mieszka w kampusie, a jego domem jest… śpiwór. Śpi gdzie popadnie, kąpie się w uczelnianej siłowni, pranie robi w bibliotecznej łazience… Koszula, sweter, laptop, czajnik i torba z przyborami toaletowymi to cały jego dobytek. Żywi się zazwyczaj tym, czym wspomogą go inni studenci.
Dlaczego jest bezdomny? Mówi, że z wyboru. Studia i książki opłaca z pożyczek zaciągniętych na poczet studiów, jednak na własne lokum go nie stać – nie dostaje wsparcia finansowego od rodziców. Twierdzi, że mógłby znaleźć pracę, ale nie zamierza. Buntownik czy leń?
Bezdomni w roli hotspotów?
Zobacz również: Wideorecenzja: Acer Aspire S3
Mieszkanie online
AOL (America OnLine) to jeden z czołowych dostawców Internetu w USA. Początkujący przedsiębiorca, 19-letni Eric Simons, odbywał w amerykańskim gigancie swego rodzaju staż (inkubator technologii), dzięki czemu uzyskał dostęp do budynku. Po zakończeniu współpracy okazało się, że karta umożliwiająca Ericowi dostęp do budynku pozostała aktywna. Młody przedsiębiorca postanowił to wykorzystać.
Przez ponad dwa miesiące nie opuszczał budynku, śpiąc na kanapach w siedzibie firmy, spożywając darmowe posiłki w pracowniczej stołówce, korzystając z firmowej siłowni i – przede wszystkim – spokojnie pracując nad swoim projektem o nazwie Class Connect, przy jednym ze stanowisk. Kierownictwo w końcu „zwolniło” nadprogramowego pracownika.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze