Philips 55POS901F: pierwszy OLED 4K z Ambilight. Spełnione marzenie kinomaniaka!

Nowy telewizor Philipsa łączy technologie, które do tej pory nigdy nie występowały razem. Model 55POS901F to telewizor bliski ideału!

Philips 55POS901F

Philips 55POS901F

  1. Panele jakiego producenta wykorzystuje Philips?
  2. Jak działa Philips Ambilight?
  3. Ile kosztuje nowy OLED Philipsa?

LG ma w końcu konkurenta!

Mówisz OLED – myślisz LG. Przez ostatnie lat koreańska firma w segmencie sprzętu dostępnego cenowo dla zwykłego śmiertelnika praktycznie nie miała konkurencji. Wygląda jednak na to, że po kilku latach marazmu i nieudanych prób godny przeciwnik w końcu się pojawił, a na dodatek do pierwszej bitwy wytoczył bardzo ciężkie działa.

Przeciwnikiem okazał się Philips, a raczej firma TP Vision, która od kilku lat jest właścicielem tej marki telewizorów. Nowy Philips łączy kilka cech i funkcji, których – zebranych w jednym urządzeniu — do tej pory próżno było szukać na rynku.

Model 55POS901F oferuje zatem platformę Android TV, wsparcie dla HDR, rozdzielczość 4K, a także technologię OLED (sam panel jest produkcji LG) i Ambilight. Ta ostatnia funkcja polega na umieszczeniu z tyłu obudowy LED-ów, wyświetlających na ścianie poświatę w kolorze takim, jaki ma w danym miejscu obraz przy okrawędzi ekranu.

Philips 55POS901F

OLED i Ambilight

Nie ukrywam, że – jak dla mnie – to zestaw bliski ideału. Tym bardziej, że jako użytkownik Philipsa, dokonałem kiedyś trudnego wyboru – za jedną z trzech najważniejszych innowacji w branży uważam bowiem, obok OLED i HDR, opatentowany przez Philipsa Ambilight, fantastycznie wzmacniający wrażenia w czasie oglądania filmów w domu.

Niestety, do tej pory nie było na rynku sprzętu, łączącego te funkcje, a każdy wybór oznaczał rezygnację z którejś z nich, bo technologie Ambilight i OLED były znakiem rozpoznawczym dwóch różnych firm.

Nie ma sensu udawać, że Philips dokonał w tym przypadku jakiegoś technologicznego przełomu – to byłoby nieprawdą. Tym bardziej, że do zbudowania swojego nowego, flagowego telewizora wykorzystał panel, wyprodukowany przez LG. Z punktu widzenia wielbiciela filmów nie ma to jednak znaczenie – ważny jest fakt, że powstał w końcu sprzęt, łączący to, co na rynku najlepsze.

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Philips 55POS901F

55POS901F – cena nowości

Całkiem ciekawie prezentuje się również wzornictwo nowego sprzętu, gdzie pod ekranem otoczonym srebrnymi ramkami znalazło się miejsce dla głośników, tworzących namiastkę soundbara (6.1) i dających nadzieję na to, że – jak na zestaw wbudowany – zaoferują ponadprzeciętną jakość dźwięku.

Na weryfikację zapowiedzi producenta i sprawdzenie telewizora w warunkach innych, niż prezentacja w czasie targów trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać – premiera 55POS901F została zapowiedziana na jesień 2016 roku, a premierowa cena urządzenia ma wynieść około 3,5 tys. dolarów.

Zobacz więcej artykułów z serii: IFA 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii RTV:

Testujemy projektor LG Minibeam PH300 5 powodów, dla których warto wymienić telewizor na projektor Philips Screeneo HDP2510: projektor FullHD ultrakrótkiego rzutu z głośnikami 2.1 LG OLEDB6J 4K HDR TV: technologiczna przewaga, czyli jakość bez kompromisów [Test] 5 nowych seriali, które obejrzysz na Netflix po polsku Samsung Smart Control: TV, konsola i odtwarzacz pod kontrolą jednego pilota Kino domowe za mniej niż 1000 zł. Warto? Panasonic DMP-UB900: odtwarzacz Ultra HD Blu-ray zapewni jakość, o której marzyliśmy BenQ RP552H: ogromny, dotykowy monitor pomoże nam w nauce Najlepsze miniprojektory, czyli kino w kieszeni Blu-ray 4K. Jakość maksymalna, bez półśrodków, bez obciążania łącza. Rewolucja? 4K: filmy, seriale, programy i inne treści. W jakich serwisach i usługach je znajdziemy? Moc, liczba cali, jakość? Wszystko jest podobne. Teraz chcę płacić za wygląd Mylicie się. Cena nie gra roli, to nie od niej zależy sukces technologii Co za czasy, HD przegrała z SD! Dlaczego wolimy DVD niż Blu-ray?