Najlepsze powerbanki, z którymi naładujesz smartfona poza domem

Powerbank to urządzenie, które ratuje nasze smartfony w wielu awaryjnych sytuacjach, czyli wtedy, kiedy jesteśmy poza domem i nie mamy możliwości naładowania urządzenia z sieci elektrycznej za pomocą standardowej ładowarki. Sprawdź więc, jakie powerbanki będą odpowiadać twoim potrzebom.

Powerbank jest niezbędnym urządzeniem dla osób, które nie mają częstego i stałego dostępu do zasilania

Powerbank jest niezbędnym urządzeniem dla osób, które nie mają częstego i stałego dostępu do zasilania (iStock.com/Creative-Family)

Współczesne smartfony generalnie nie grzeszą pojemnością akumulatora. Codzienne ładowanie powoli wchodzi nam w nawyk, zwłaszcza jeżeli często korzystamy z Wi-Fi, gramy w gry lub rozmawiamy. Standardowe ładowarki, co prawda, są lekkie i niezbyt duże, jednakże nie są wygodne w przenoszeniu, zwłaszcza w kieszeni, a już na pewno nie sprawdzają się na otwartym terenie, np. podczas pikniku czy pobytu nad jeziorem. Toteż wymyślono powerbanki.

Powerbank idealny na awaryjne sytuacje

Małe powerbanki, czyli takie, których pojemność akumulatora mieści się w granicach 5200 mAh wystarczają generalnie na szybkie, jednorazowe naładowanie smartfona, kiedy ten już ledwo zipie, a jest nam koniecznie potrzebny. Co ważne nie są to drogie urządzenia, gdyż ich cena zazwyczaj nie wzrasta powyżej 100 zł.

Świetnym rozwiązaniem może więc być powerbank o minimalistycznym wyglądzie i o pojemności 5000 mAh, który nie tylko zmieści się w każdej kieszeni, ale także naładuje inny, drobny sprzęt RTV, np. aparat kompaktowy. Taki model jest również uniwersalny, ponieważ posiada standardowy port USB oraz port micro USB. Wyposażono go też we wskaźnik ładowania oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i zwarciem.

Świetnym wyborem może być również niewielki powerbank w kształcie cienkiego walca, który również posiada diodę sygnalizującą poziom naładowania oraz zabezpieczenie przed zwarciem i przegrzaniem. To urządzenie również ma pojemność 5000 mAh.

Najbardziej uniwersalny powerbank

Nierzadko bywa tak, że potrzebujemy powerbanka o pojemności nieco większej niż 5000 mAh. Optymalnym urządzeniem, które przyda się w większości przypadków, jest powerbank o pojemności ok. 15000 mAh. Tego typu sprzęt nada się do kilkukrotnego naładowania większości urządzeń przenośnych, np. odtwarzacza muzycznego.

Powerbank o pojemności 15600mAh, z dwoma portami USB oraz latarką to świetny wybór dla gadżeciarzy. Dzięki niemu możemy ładować dwa urządzenia naraz i to nawet 65% szybciej niż standardowa ładowarka. Ten model jest kompatybilny z wieloma drobnymi sprzętami, a nawet naładuje tableta.

Powerbank idealny dla podróżników

Niektórzy z nas planują długą podróż i spodziewają się kilku dni bez dostępu do zasilania. W tym przypadku mogą nie wystarczyć już małe powerbanki do 5000 mAh, ani nawetpowerbanki o pojemności 15600 mAh. Dla takich osób najlepsze będą więc urządzenia o pojemności 20000 mAh czy nawet 30000 mAh, które nie tylko zagwarantują kilkukrotne naładowanie smartfona, ale także zrobią to bardzo szybko, szybciej niż standardowe ładowarki. Jednakże jeżeli chcemy kupić tego typu urządzenie, musimy odłożyć nieco więcej pieniędzy.

Dla mniej wymagających osób świetnym wyborem może być powerbank o pojemności 20000 mAh z technologią szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0 oraz inteligentną kontrolą optymalnego napięcia INOV. Tego typu urządzenie naładuje małe sprzęty wykorzystujące standardowy interfejs USB oraz micro USB oraz poinformuje nas o stanie ładowania kolorowym podświetleniem przycisku ON/OFF.

Bardziej wymagające osoby powinny zadowolić się z kolei powerbankiem o pojemności 30000 mAh, który również posiada certyfikat Qualcomm Quick Charge 3.0 i również sygnalizuje stan naładowania trójkolorowym podświetleniem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii RTV:

Najciekawsze miniwieże dostępne w polskich sklepach Odtwarzacze Blu-ray do 1000 zł Miniwieże do 500 zł - propozycje Odtwarzacze Blu-ray do 500 zł - propozycje Wideorejestrator do 600 zł - propozycje, porównanie Kamery sportowe do 300 zł Komputerowe głośniki 2.1 do 200 zł Technologia smart home zamknięta w klimatyzatorze przenośnym Najlepsze słuchawki do 100 zł - sprawdzamy, które wybrać Wyznania sprzedawcy elektroniki: „Mamy realizować politykę firmy, nie szczerze doradzać” Czy warto kupować sprzęt ze sklepowej ekspozycji? Każdy telewizor może być smart – najciekawsze przystawki smart TV MAG-LEV Audio: niezwykły gramofon odtwarzający lewitujące płyty winylowe 5 najlepszych seriali o superbohaterach, które znajdziesz na Netfliksie Budujemy kino domowe. Od czego zacząć, na co zwracać uwagę? Netflix oficjalnie w Polsce! Jak w pełni wykorzystać potencjał serwisu? Philips 55POS901F: pierwszy OLED 4K z Ambilight. Spełnione marzenie kinomaniaka! Testujemy projektor LG Minibeam PH300 5 powodów, dla których warto wymienić telewizor na projektor Philips Screeneo HDP2510: projektor FullHD ultrakrótkiego rzutu z głośnikami 2.1 LG OLEDB6J 4K HDR TV: technologiczna przewaga, czyli jakość bez kompromisów [Test] 5 nowych seriali, które obejrzysz na Netflix po polsku Samsung Smart Control: TV, konsola i odtwarzacz pod kontrolą jednego pilota Kino domowe za mniej niż 1000 zł. Warto?

Popularne w tym tygodniu:

Najciekawsze miniwieże dostępne w polskich sklepach