Telewizor za 700 złotych, suszarka za 40. Czy przed świętami warto kupować elektronikę?

Najniższe ceny, raty zero procent, wyprzedaże z okazji Bożego Narodzenia, to wszystko kusi nas do wydawania pieniędzy na elektronikę. Nic dziwnego, wiele osób chciałoby mieć w święta w domu coś nowego. Czy okres bożonarodzeniowy to najodpowiedniejszy czas na duże zakupy?

Czy na najlepsze promocje warto czekać do świąt?

Czy na najlepsze promocje warto czekać do świąt? (Fotolia)

Poniżej znajdziecie kilka sprzętów RTV w obniżonych, świątecznych cenach. Podpowiadamy również kilka zasad, które pomogą ci wybrać sprzęt świadomie i nie przepłacić.

Po pierwsze, nie spiesz się
Zakup nowego sprzętu warto zaplanować nieco wcześniej. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której po miesiącu zobaczysz, że twój nowy telewizor czy laptop został przeceniony o połowę. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że rokrocznie na rynku pojawiają się setki nowych sprzętów, a kolejne setki są przeceniane, by zrobić miejsce na nowe.

Warto śledzić rynek wydawniczy i zorientować się, kiedy producenci sprzętów wypuszczają na rynek nowe modele. Utarło się przeświadczenie, że na najlepsze promocje w sklepach należy czekać do końca stycznia i organizowanych wtedy targów elektroniki w Las Vegas. Tymczasem nim nowe modele trafią do sklepu, a co za tym idzie starsze zostaną przecenione, minie jeszcze parę miesięcy.

Po drugie, miej oczy otwarte
Na najlepsze okazje czekaj do wielkich wyprzedaży. Black Friday, Cyber Monday czy właśnie świąteczne promocje, to odpowiednie dni na zakupowe szaleństwo. Pamiętaj, żeby przed kupnem jakiegokolwiek sprzętu porównać ceny sprzętu w internecie i sprawdzić opinie na temat danego sprzętu. Dzięki temu upewnisz się, że nie przepłacasz.

Choć wydaje się, że pod koniec roku sklepy powinny zawyżać ceny, to konkurencja jest zbyt duża by sobie na to pozwolić. Dlatego poszczególni sprzedawcy prześcigają się w promocjach. Co ciekawe, na niemal równie wielkie wyprzedaże trafimy w lipcu, na początku sezonu wakacyjnego. Czyżby to zachęta do wynagrodzenia dzieci za wysokie oceny na świadectwie?

Po trzecie, nie obudź się za późno
Przed świętami sklepy internetowe zastrzegają, że termin wysyłki towaru może nieco się opóźnić. Nic dziwnego, wokół wszak panuje zakupowe szaleństwo. Jeśli koniecznie chcesz cieszyć się nowym telewizorem, konsolą lub laptopem przed Bożym Narodzeniem, musisz przygotować się odrobinę wcześniej.

Jeśli natomiast liczysz na noworoczne wyprzedaże, to możesz się nieco przeliczyć. Może się bowiem okazać, że obniżki nie są tak duże, jak przed świętami. Zakupowy szał raczej nie przenosi się na pierwsze tygodnie nowego roku, a oferowane przez sklepy promocje nie są już tak atrakcyjne. Najlepszy towar prawdopodobnie został wyprzedany w grudniu za podobną cenę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?