6 dziwnych, ale działających domowych kuracji

Strona główna6 dziwnych, ale działających domowych kuracji
28.12.2011 23:00
6 dziwnych, ale działających domowych kuracji
Marek Maruszczak
Marek Maruszczak

Okazuje się, że sporo domowych środków zaradczych rzeczywiście może pomóc lepiej niż nowoczesne technologie. Wśród dziwacznych kuracji, którym można poddać się na własną rękę, jest nawet coś w rodzaju lekarstwa na raka.

bESEqMhx

Masturbacja

I to wcale nie jako środek na porost włosów na dłoniach. Według wielu badań aż 90% wszystkich dolegliwości, na jakie skarżą się ludzie, ma swoje źródło w stresie. Masturbacja jest dobrym i przy tym całkiem przyjemnym sposobem na pozbycie się zbędnego napięcia. Ponadto u mężczyzn, którzy często się jej oddają, zmniejsza się ryzyko zachorowań na raka prostaty. Kobiety z kolei mogą mniej martwić się o stan swojego układu sercowo-naczyniowego.

Larwy

381180655041789674

Odrobinę obrzydliwe, ale bardzo skuteczne panaceum na poważne oparzenia i rany, które nie chcą się dobrze goić. Larwy plujki pospolitej (muchy niebieskiej) są znane z szybkiego i dokładnego usuwania martwych tkanek i bakterii z ludzkiego ciała. Grupka tych małych paskud jest w stanie wykonać robotę bardziej precyzyjną od najlepszego chirurga.

Ziemniaki

381180655041920746

Kto by pomyślał, że pospolite pyry mają tak wiele zastosowań w medycynie naturalnej. Obierki z ziemniaków mogą służyć za bandaż przyspieszający gojenie ran, a gotowane kartofle umieszczone w worku i przyłożone do ciała przynoszą ulgę osobom cierpiącym na bóle mięśni i stawów. Ponadto fragmenty surowych ziemniaków przyłożone bezpośrednio do rany zmniejszają ból i stany zapalne. Na koniec sok z ziemniaków, który doskonale działa na trawienie – w sam raz po świętach.

Śmiech

Fot. na licencji CC - Unlikely Ghost
Fot. na licencji CC - Unlikely Ghost

Śmiech to zdrowie. No dobrze, ale właściwie dlaczego? Poza solidną dawką tlenu i rozruszaniem mięśni śmiech łagodzi stres i stany depresyjne. Co ciekawe, nie tylko naturalnie przychodząca wesołość dobrze wpływa na nasze zdrowie. Grupowe zmuszanie się do śmiechu poprawia humor i ułatwia kontakty z innymi ludźmi.

Ludzkie mleko

Fot. na licencji CC - valentinapowers
Fot. na licencji CC - valentinapowers

I to niekoniecznie tylko dla małych. Okazuje się, że nawet dorośli mogą skorzystać na piciu ludzkiego mleka. Szwedzkim uczonym udało się zabić komórki rakowe przy pomocy substancji zawartych właśnie w ludzkim mleku. Znany jest również przypadek mężczyzny, który dzięki mlecznej kuracji na 4 lata zatrzymał rozwój nowotworu.

Jabłka

381180655042313962

Mam nadzieję, że słuchaliście rodziców, kiedy kazali Wam wcinać jabłka? W tym niepozornym owocu kryją się imponujące pokłady leczniczych substancji. Regularne spożywanie jabłek pomaga w leczeniu anemii, astmy, dobrze wpływa na trawienie i obniża poziom cholesterolu. Co więcej, zapach zielonych jabłek pomaga chorym na klaustrofobię podczas ataków paniki.

bESEqMhz

Źródło: Oddee

Udostępnij:
bESEqMhJ
Komentarze (0)
bESEqMiv