6-latek w balonie? Takie rzeczy tylko w USA

6-latek w balonie? Takie rzeczy tylko w USA16.10.2009 13:44
Untitled-3
Untitled-3
Andrzej Biernacki

W czwartek wieczorem polskiego czasu amerykańskie media podały, że nad stanem Kolorado lata domowej roboty balon. W nim rzekomo siedzi wystraszony 6-latek, który nie potrafi wylądować.

W czwartek wieczorem polskiego czasu amerykańskie media podały, że nad stanem Kolorado lata domowej roboty balon. W nim rzekomo siedzi wystraszony 6-latek, który nie potrafi wylądować.

Balon unosił się na wysokości ponad trzech kilometrów. Władze hrabstwa Larimer natychmiast rozpoczęły akcję ratunkową. W końcu eksperymentalny pojazd wylądował. W środku nie było jednak nikogo.

Kilka godzin później Mashable podało, że chłopiec został odnaleziony w domu. Zidentyfikowano go jako Falcona Heene'a, syna Richarda - popularnego storm chasera (czyli człowieka, który goni tornada). Rodzina jest też znana z udziału w reality show Wife Swap.

W związku z aferą balonową amerykańska blogosfera wpadła w histerię. W sieci zaroiło się od klipów wideo oraz strumieniowych przekazów, które relacjonowały wydarzenie niemal w czasie rzeczywistym:

Tym razem zabrakło jednak "domowej roboty" materiałów kręconych przez amatorów. Większość zasobów YouTube poświęconych balonowemu chłopcu to fragmenty programów informacyjnych w największych telewizjach.

Na pewno jednak cała sprawa nie wzbudziłaby tak dużego zainteresowania gdyby nie Twitter, Facebook i YouTube. 6-latek w ciągu kilkunastu godzin stał się kolejną ikoną sieci.

W Twitterze pojawiła się nowa fala parodii słynnego hasła Kanye Westa. Przykład:

Omg! yo balloon boy, I'm happy for you & Imma let you finish, but Anne Frank had the best attic hiding spot of all time.

No tak, faktycznie Anna Frank ukrywała się trochę dłużej niż Falcon Heene.

Prawdziwi fani balonowego chłopca mogą kupić już okolicznościową koszulkę:

Untitled-2
Untitled-2

Światowe agencje nie precyzują dlaczego chłopiec wypuścił balon, a następnie schował się na poddaszu. Być może po prostu zatęsknił za sławą ;).

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)