6 najbardziej obrzydliwych rzeczy znalezionych w daniach typu fast food

(fot. flickr - Debs (ò‿ó)♪)
(fot. flickr - Debs (ò‿ó)♪)
Marek Maruszczak

26.05.2012 23:00, aktual.: 14.01.2022 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O obrzydliwościach znajdowanych w hamburgerach i innych fastfoodowych smakołykach krążą tysiące historii. Jak brzmią najbardziej obrzydliwe z nich? Kiedy je poznacie dziób kurczaka wyda się całkiem akceptowalnym dodatkiem do obiadu.

Pewien mieszkaniec Miami w USA wcinał spokojnie kanapkę z kurczakiem w miejscowym lokalu Arby’s. W pewnym momencie zauważył, że wewnątrz jego posiłku znajduje się kawałek ciała. W jaki sposób odgadł, że ma do czynienia z ludzkim mięsem? Na powierzchni skóry do której przylegało nieco więcej materii znajdowały się linie papilarne. Kiedy na miejsce przyjechała policja zawiadomiona przez pechowego amatora kurczaków, okazało się, że kucharz ma zabandażowany palec. Mężczyzna zeznał, że skaleczył się podczas siekania sałaty, ale odcięty kawałek skóry i ciała wyrzucił do kosza. Sam nie wiem, czy lepiej żeby okazało się, że kłamał, czy też przyznać głośno iż sałata w „restauracji” pochodziła ze śmietnika.

1. Prezerwatywa

Najbardziej obrzydliwe rzeczy znalezione w fast foodach 12. Ludzkie mięso

Krążą plotki, że w McDonaldowych frytkach jest więcej mięsa niż w ich hamburgerach. Cóż tym razem substancje odżywcze przybrały trochę mniej stałą formę. Prezerwatywa we frytkach mogłaby zaszokować każdego, ale w tym przypadku niespodziewany dodatek trafił do zestawu Happy Meal 7-letniej dziewczynki spożywającej posiłek w jednym ze szwajcarskich oddziałów McDonalds.

Kurczak w rozmaitych, ale zawsze prawie przetworzonych nie do poznania formach to jedna ze specjalności sieci McDonalds. Pewna amatorka nugetsów dostała jednak dowód na to, że jej posiłek przynajmniej leżał obok jakiegoś ptaka lub pozostałości po nim. Kiedy wgryzała się w kawałki kurczaka, który kurczaka miał wcale nie przypominać, poczuła coś dziwnego na języku. Okazało się, że przeżywała biały włos pochodzący z kupki piór wystających z nadgryzionego nugetsa.

3. Mysz

Najbardziej obrzydliwe rzeczy znalezione w fast foodach 24. Pióra

Mięso w restauracjach typu fast food jest tak przetworzone, że zwykły konsument nie może stwierdzić co tak naprawdę wkłada do ust. I dobrze, czasami lepiej nie wiedzieć co jemy, szczególnie jeżeli stołujemy się w takich lokalach. Niestety pewien klient sieciówki Popeye’s dostał zbyt dużo wskazówek co do pochodzenia swojego posiłku, kiedy podczas wgryzania się w smażony na głębokim tłuszczu kawałek mięsa trafił na coś małego i włochatego. Bliższe dochodzenie stwierdziło w posiłku obecność martwej myszy. Smacznego!

Żołnierz czasami musi odpocząć od wojskowej strawy i zjeść dla odmiany coś równie bezwartościowego, ale przynajmniej „smacznego”. Pewien stacjonujący na Hawajach wojak długo będzie żałował swojej słabości do Burger Kinga. Podczas jedzenia jednej z ich kanapek w język wbiła mu się igła, która podobno pochodziła ze strzykawki. Krwawiącego żołnierza zabrało pogotowie i przez 6 dni trzymało w szpitalu. Podczas badań okazało się, że wojak był prawdziwym twardzielem bo w trakcie feralnego posiłku udało mu się spałaszować jeszcze jedną igłę. Dzielny wojak ubiega się teraz o odszkodowanie za uszkodzone usta, przełyk, żołądek i odbyt.

5. Nóż

Najbardziej obrzydliwe rzeczy znalezione w fast foodach 36. Igła strzykawki

Jeżeli sądziliście, że przypadki dziwacznych znalezisk zdarzają się tylko w lokalach podających przetworzone jedzenie to będziecie musieli zmienić zdanie. Największa na świecie sieć kanapkarska – Subway również może poszczycić się niechlubnym incydentem. W 2006 roku pewien Nowojorczyk oskarżył ich o umieszczenie w jego kanapce 18-centrymetrowego noża.

Źródło: YahooMSNBCThe WeekCanadaABC57FOXNewsFood Poison Journal

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)