6 nietypowych pomysłów na prezent komunijny. Patelnia z Jezusem, kostka modlitewna i inne

6 nietypowych pomysłów na prezent komunijny. Patelnia z Jezusem, kostka modlitewna i inne

6 nietypowych pomysłów na prezent komunijny. Patelnia z Jezusem, kostka modlitewna i inne
Łukasz Michalik
06.05.2015 08:23

Jaki jest idealny prezent komunijny? Konsola, rower czy tablet to zazwyczaj – ku utrapieniu przeciwników komercji – komunijny zestaw obowiązkowy, jednak przy odrobinie chęci można znaleźć inne, lepiej pasujące do tej wyjątkowej uroczystości gadżety!

Patelnia z Jezusem

Obraz

Co pewien czas media żyją kolejną sensacją, gdy ogarnięci pareidolią ludzie ogłaszają światu, że na pierogu, grzance albo zacieku na szybie dostrzegli wizerunki świętych. W 2010 roku doprowadziło to do dość zabawnej sytuacji, gdy podekscytowany, 22-letni Toby Elles przekonywał, że gdy zasnął podczas podsmażania bekonu, na patelni, w formie przypalenia objawił mu się Jezus.

Zamiast przypalać potrawy (to niezdrowo!), można zastosować sprytniejsze rozwiązanie i po prostu kupić patelnię z wytłoczonym Jezusem, którego obraz będzie się w ten sposób odciskał na naleśnikach, stekach i wszystkim, co jemy.

Kostka modlitewna

Obraz

Dawno temu dostałem od znajomych kostkę, pomagającą w podejmowaniu decyzji (czyżby delikatna sugestia, że mam z tym problem?). Na jej ściankach były jednoznaczne odpowiedzi: „tak”, „nie”, „jutro”, „zapytaj później” itp.

Okazuje się, że istnieje podobny gadżet dla osób głęboko religijnych – kostka, na której ściankach znajdują się różne modlitwy. Jak wynika z opisu kostka jest drewniana, o boku 1,5 cala i kosztuje 7,98 dol. Nieco mniej – 4,99 dol. – zapłacimy w Amazonie za podobną kostkę, zawierającą po prostu modlitwy, bez wskazania okazji, na którą jest przeznaczona. Za podobną cenę możemy również kupić kostkę, zawierającą cytaty z psalmów.

Elektroniczny różaniec

Obraz

Tym razem nie jest to fizyczny przedmiot, ale aplikacja, dostępna na Andrioda i iOS. Electronic Rosary obsługuje wiele języków, w tym również polski i jest aplikacją zastępującą lub uzupełniającą fizyczny różaniec.

Użytkownik może wybrać sobie głos lektora, tempo mówienia, jak również konkretną z tajemnic różańca, którą chce w danej chwili rozważać. Modlitwa jest urozmaicona pokazem slajdów prezentujących obrazy o tematyce religijnej z całego świata. Ciekawą funkcją jest również możliwość nagrywania własnych modlitw.

Religijny głośnik Bluetooth

Obraz

Choć producenci smartfonów z kamienną twarzą żartują czasem, ze mikroskopijne głośniki są w stanie zapewnić nam dobrą jakość dźwięku, to fizyka pozostaje zazwyczaj głucha na ich zaklęcia. Jeśli nie mieszkamy w japońskim hotelu kapsułowym, warto zdobyć sprzęt, który lepiej, niż głośniczek smartfonu, nagłośni nasze pomieszczenie.

Inspirującej muzyki możemy słuchać na głośniku z wymownym napisem „Co zrobiłby Jezus z Nazaretu?” za 77,95 euro. Producent tego sprzętu to jednak całkiem obrotna postać i dla wyznawców odmiennych systemów wartości oferuje możliwość personalizacji i sprzedaje identyczne głośniki, różniące się jedynie pytaniem. Znajdziemy wśród nich takie perełki, jak m.in. głośniki poświęcone Gorbaczowowi, Ernesto Guevarze albo Josipowi Broz Tito.

Przycisk Alleluja!

Obraz

Nie od dzisiaj wiadomo, że piękno tkwi w prostocie. Zgadzając się z tym stwierdzeniem, możemy kupić aplikację, która ma tylko jeden cel: głosić światu dobrą nowinę donośnym „Alleluja!”. Po uruchomieniu aplikacji na ekranie pojawi się odpowiedni przycisk, a użytkownik może wybierać pomiędzy długą i krótką wersją śpiewu. A to wszystko za jedyne 0.79 funta!

Etui na smartfon lub tablet

Obraz

Producenci elektronicznych gadżetów to wyjątkowo złośliwi ludzie – niektóre ze sprzedawanych przez nich urządzeń rysują się od samego patrzenia. Na szczęście istnieją etui, dzięki którym nasz sprzęt przetrwa bez uszczerbku trudy eksploatacji.

Wśród różnych etui, pokrowców i obudów znajdziemy również gadżety o tematyce religijnej. Od zwykłego nadruku w postaci rybki, cytatu z Biblii czy religijnego obrazu, po nieco bardziej okazałe obudowy na iPady, wykonane z wysokiej jakości tkanin i wyposażone w magnes , dzięki czemu pełnią rolę smart cover, włączając po otwarciu urządzenie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)