7 lat Wikipedii!

7 lat Wikipedii!17.01.2008 16:00
Paweł Cebula

Dokładnie 15 stycznia 2001 roku uruchomiona została Wikipedia - aktualnie najpopularniejsza encyklopedia internetowa, która tworzona jest przez samych użytkowników. Na tę chwilę Wikipedia cieszy się tak ogromną popularnością, że większość "rodzimych" encyklopedii elektronicznych nie ma najmniejszych szans w starciu z gigantem.

Anglojęzyczna wersja wikipedii zgromadziła ponad 2 mln artykułów, a warto pamiętać, że poza anglojęzyczną wersją są też inne - a dokładnie 75 wersji "narodowych". Wikipedia we wszystkich 250 językach zgromadziła do tej pory prawie 9,5 mln artykułów, wzbogaconych dodatkowo plikami graficznymi w ilości ponad 1,5 mln. Z racji nieco późniejszego startu Polska Wikipedia jest nieco uboższa, gdyż posiada w swojej bazie ponad 450 tys. haseł.

Z zasobów tej encyklopedii korzystał chyba każdy internauta, a na pewno uczniowie, czy studenci (których nauczyciele i wykładowcy mają nie najlepsze zdanie odnośnie jakości zawartych tam informacji). Warto też przypomnieć, że Wikipedia wyszła poza "wirtualne ramy" i została wydana na płytach DVD.

za: webhosting.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)