9 najfajniejszych i najbardziej pomysłowych szczoteczek do zębów

9 najfajniejszych i najbardziej pomysłowych szczoteczek do zębów

9 najfajniejszych i najbardziej pomysłowych szczoteczek do zębów
Źródło zdjęć: © [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/fontanna3)
Marek Maruszczak
23.03.2011 22:00

Jakiej szczoteczki do zębów używacie? Ja z chęcią wymieniłbym swoją np. na szczoteczkę skrzyżowaną z fontanną. Kto by pomyślał, że w tak tradycyjnej dziedzinie można wprowadzać innowacje wykraczające poza układ włosia i gąbki do czyszczenia języków.

BRUSH&RINSE

Czyli szczoteczka skrzyżowana z fontanną. Wystarczy ułożyć ją w odpowiedni sposób pod kranem i skierować strumień wprost do jamy ustnej.

Fountain Toothbrush (concept)

O dziwo cena szczoteczki nie jest wcale wysoka. Za jedną sztukę zapłacimy jedynie nieco ponad 2 dolary.

Jeżeli znacie inne przykłady równie ciekawych, a może również tanich szczoteczek, to dajcie znać w komentarzach lub na naszym facebookowym profilu.

Bambusowa szczoteczka

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/bambusowaszczoteczka)

Niby nic specjalnego, ale poza tym, że szczoteczka jest przyjazna dla środowiska, to wygląda po prostu fajnie.

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/bambusowaszczoteczka1)

Niestety nie kupimy jej nigdzie poza Australią. Jeżeli jednak macie tam jakiegoś znajomego, to powinniście wiedzieć, że pudełko zawierające tuzin szczoteczek kosztuje 36 dolarów.

szczoteczka - wyciskarka

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/wyciskarka)

Szkoda, że zaprojektowana przez Jee Young Choia szczoteczka pozostaje na razie w fazie koncepcyjnej. Taka wyciskarka ułatwiłaby dokładne wykorzystanie pasty do zębów.

Swoją drogą, w jaki sposób wyciskacie resztki pasty? Ja składam tubkę, ale wiem, że niektórzy ją zwijają.

Składana szczoteczka

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/skladanaszczoteczka)

Idealny gadżet dla osób, które często podróżują lub zdarza im się niespodziewanie budzić poza domem. Taką szczoteczką do zębów nie uleczymy kaca, ale przynajmniej powitamy dzień świeżym oddechem.

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/skladanaszczoteczka1)

Za składaną szczoteczkę trzeba niestety zapłacić aż 20 dolarów. Jeżeli interesuje nas zestaw wraz w wymiennymi końcówkami i skórzanym pokrowcem, to cena rośnie do ponad 40 dolarów.

Yumaki

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/yumaki)

Te ciekawie wyglądające szczoteczki zostały w 100 procentach wykonane z biodegradowalnego plastiku. Poza tym wyglądają po prostu fajnie.

Za jedną szczoteczkę Yumaki trzeba zapłacić 8 dolarów.

Denticool

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/nakladkanapalec)

Minimum szczoteczki w szczoteczce, czyli silikonowa nakładka na palec rodem z Korei.

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/nakladkanapalec1)

Nie przypuszczam, żeby było to najwygodniejsze rozwiązanie, ale bez wątpienia wygląda ciekawie.

Gałązka zamiast szczoteczki

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/galazka)

Podobno zwykłe gałązki doskonale sprawują się w roli szczoteczek. Wystarczy odciąć końcówkę i odsłonić miękkie wnętrze. Próbowaliście może takiego sposobu czyszczenia zębów?

Pomysł z pewnością jest ciekawy i usiłuje uchodzić za ekologiczny. Nie wiem tylko, jak do oszczędzania środowiska mają się plastikowe opakowania gałązek.

Szczoteczka z haczykiem

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/wiszacaszczoteczka)

Czyli sposób na oszczędzenie miejsca na półce.

Proste rozwiązania są najlepsze, niestety, często wcale nie bywają najtańsze. Na szczęście tym razem jest inaczej. Za jedną wiszącą szczoteczkę trzeba zapłacić 4 dolary. Kupując dwie, oszczędzimy 50 centów.

Wańka Wstańka

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/wankawstanka)

Tym razem w wersji szczoteczkowej. Jeżeli nie chcemy wstawiać szczoteczek do kubka, ani kupować wiszących modeli, to ten gadżet będzie rozwiązaniem naszych problemów.

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/03/23/9najfajniejszychinajbardziejpomyslowychszczoteczekdozebow/wankawstanka1)

Nisko osadzony środek ciężkości sprawia, że ta szczoteczka zachowuje się tak jak tytułowa zabawka i zawsze powraca do pionowej pozycji.

Źródło: TechEblogToxel

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)