9 najzabawniejszych błędów w Windowsie [TOP 9]

9 najzabawniejszych błędów w Windowsie [TOP 9]15.11.2010 12:59
Safe mode boot (Fot. Flickr/Justin Marty/Lic. CC by)
Safe mode boot (Fot. Flickr/Justin Marty/Lic. CC by)
Przemysław Muszyński

Windows ma irytującą tendencję do wyświetlania dziwacznych komunikatów. Niektóre z nich są tak idiotyczne, że stanowią klasę samą w sobie ;). Zobacz 10 najśmieszniejszych błędów systemu operacyjnego z Redmond.

Jeśli zrozumiałeś licencję kliknij OK

error1 (fot. oddee.com)
error1 (fot. oddee.com)

Nie wiem jak wy, ale ja zrozumiałem wszystko :D. W końcu czytanie ciągów losowych symboli jest podstawą komputerowej wiedzy. Jaki to miałoby sens, gdyby wyświetlające się na ekranie znaczki dało się ułożyć w zrozumiałą treść? :P

Za mało miejsca na twardym dysku

error2 (fot. oddee.com)
error2 (fot. oddee.com)

Napis głosi (w skrócie) „Nie można usunąć pliku, gdyż na dysku jest zbyt mało miejsca. Jeśli chcesz zwolnić miejsce usuń jakieś pliki”. Wbrew pozorom dość częsty błąd. Pojawiał się w starszych Windowsach, jeśli przepełniliśmy partycję systemową.

Oczywiście skasowanie plików wtedy nie było możliwe. Usunięcie ich wymagało bowiem odpowiedniej ilości miejsca (którego nie było). Problem można było jednak obejść na kilka sposobów.

Jednym z nich było tropienie niewielkich plików, ważący po kilka kilobajtów i kasowanie ich jeden po drugim w nadziei, że w końcu zwolni się na tyle miejsca, żeby dało się wyrzucić coś dużego ;).

Error! Brak errorów!

error4 (fot. oddee.com)
error4 (fot. oddee.com)

Nie! Coś NA PEWNO jest nie tak! Przecież to nie jest możliwe, żeby komputer (i to jeszcze z Windowsem) działał jak należy!

Klawiatura nie odpowiada...

error5 (fot. oddee.com)
error5 (fot. oddee.com)

... naciśnij dowolny klawisz. Ja sugerowałbym w tych okolicznościach ten z napisem Reset na obudowie. I dla pewności przytrzymać 5 sekund.

Operacja zakończyła się sukcesem

error7 (fot. oddee.com)
error7 (fot. oddee.com)

Też mnie to zdziwiło. Jeśli coś takiego się kiedyś pojawi to znak, że komputer knuje coś niedobrego. Na przykład podbój świata za pomocą armii złowrogich cyborgów. Należy go czym prędzej wyłączyć.

System raportowania błędów Windows napotkał problem...

error8 Też mnie to zdziwiło.
error8 Też mnie to zdziwiło.

...żeby go rozwiązać wyślij raport do firmy Microsoft. Jak mawia pewien mój znajomy matematyk: „Żeby zrozumieć rekurencję trzeba najpierw zrozumieć rekurencję”.

Wystąpił problem...

error9 (fot. eddee.com)
error9 (fot. eddee.com)

...podczas wyświetlania komunikatu o poprzednim problemie. No to mamy kłopot. Za to przynajmniej komputer działa nam normalnie, a nie jakoś tak dziwnie, bez błędów.

Urządzenie jest pomyłką

error10 (fot. eddee.com)
error10 (fot. eddee.com)

Ciekawe, czy użytkownik też jest pomyłką?

Kopiowanie 306 elementów

error6 (fot. oddee.com)
error6 (fot. oddee.com)

Do zakończenia pozostało 127 lat z haczykiem. Czy zechcesz poczekać spokojnie, czy też może jednak wyłączysz komputer? A może wolisz wyrzucić peceta z trzeciego piętra i kilka razy przywalić mu ciężkim młotem?

Źródło: Oddee.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)