9 pomysłów na niskobudżetowe Walentynki

Strona główna9 pomysłów na niskobudżetowe Walentynki
11.02.2010 11:00
9 pomysłów na niskobudżetowe Walentynki
Sabina Stodolak
Sabina Stodolak

Walentynki już za pasem, a ty nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, by dać swojej dziewczynie brylantowe (plastikowe) kolczyki, lub różowego notebooka i zabrać ją do kosztownej restauracji a potem do kina? (to najczęściej spotykane pomysły na Walentynkowy wieczór ? wieje nudą, prawda?  Trudno ? jak kocha to zrozumie. O ile tylko nie zasłonisz się brakiem pieniędzy i nie poddasz się całkowicie. Nawet przy niskim budżecie możesz bowiem zrobić jej przyjemność. Tyczy to się również kobiet, które chcą zrobić coś w Walentynki dla swojego ?Misia?.

Walentynki już za pasem, a ty nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, by dać swojej dziewczynie brylantowe (plastikowe) kolczyki, lub różowego notebooka i zabrać ją do kosztownej restauracji a potem do kina? (to najczęściej spotykane pomysły na Walentynkowy wieczór ? wieje nudą, prawda?  Trudno ? jak kocha to zrozumie. O ile tylko nie zasłonisz się brakiem pieniędzy i nie poddasz się całkowicie. Nawet przy niskim budżecie możesz bowiem zrobić jej przyjemność. Tyczy to się również kobiet, które chcą zrobić coś w Walentynki dla swojego ?Misia?.

Niezależnie od tego czy uznajemy Walentynki czy też nie, ważne jest to, jaki stosunek na do nich nasz partner. Jeśli oboje nie przywiązujecie do tego święta wagi to poniższe pomysły i tak mogą Ci się przydać kiedy będziesz musiał ? przepraszać swoją dziewczynę za którekolwiek z Twoich ?haniebnych zachowań?. Pomysły układałam od wersji najtańszej, do najbardziej kosztownej. (łatwiej pisze mi się ?do mężczyzn?, ale część z pomysłów mogą też wykorzystać kobiety)

  1. Spacer

Zima może nie jest najlepszym pomysłem na spacerowanie ? dlatego jeśli zaplanujesz taką opcję zadbaj o to, aby Twoja dziewczyna ciepło się ubrała (żadne minióweczki i szpileczki nie wchodzą w grę ? w razie czego uświadom jej, że idziecie na spacer, a nie na kolację i że to naprawdę nie jest żart i tej restauracji na horyzoncie NIE MA). Spacer sam w sobie to dla niektórych nuda. A ma być przecież romantycznie, prawda? Możesz więc przygotować dwie wersje spaceru:

  • wersja 1- szlakiem waszej miłości ? każda para ma swoje miejsca. Gdzieś się przytuliliście, gdzieś całowali, gdzieś dała Ci po głowie torebką. Weź ją więc na spacer wspominkowy.
  • wersja 2- każde miasto, nawet najmniejsze, ma swoje tajemnicze zakamarki i miejsca z historią. Z reguły ich nie znamy (więcej wiedzą niekiedy o naszym mieście turyści niż my sami). Spędź nieco czasu na Internecie, poznaj swoje miasto, zapamiętaj kilka ciekawych historii i odkryj przed nią nowe uroki miejsc, które doskonale zna.

Koszt ? 0 zł

  1. Prezentacja multimedialna

Z waszych wspólnych zdjęć, filmików oraz przy wykorzystaniu waszej ulubionej (ale również romantycznej) muzyki, tworzysz prezentację na temat Twojej lubej bądź waszego związku. Może być romantycznie, zabawnie ? jak wolisz. Prezentację nagrywasz na płytkę CD lub pendraka i gotowe. Aby zrobić prezentacje musisz mieć nieco czasu, zacznij więc już dziś. Prezentacje wychodzą tym lepsze im więcej materiału zgromadzisz i im więcej zdjęć i filmików jesteś w stanie znaleźć takich, których Ona nie ma (więc ich nie pamięta i będzie zaskoczona).

Koszt ? 4 zł (płyta CD + ozdobny papier)

3. Kocham Cię z tealightów

Pomysł ukradziony znajomemu, który w ten sposób przebłagiwał obrażoną niewiastę. Najlepiej wychodzi wtedy, kiedy Twoja dziewczyna mieszka w bloku. Musisz przygotować sobie zapas świeczek typu tealight, które rozkładasz pod jej oknami w formie hasła ?kocham Cię? lub czegoś również romantycznego. Im większy napis, tym lepszy efekt. Zapalasz świeczuchy i dzwonisz do swojej wybranki z prośbą by spojrzała przez okno. Efekt murowany, zwłaszcza jeśli Twoja dziewczyna ma w bloku wiele koleżanek, które niechybnie padną z zazdrości jak zobaczą jaki jesteś cudownie romantyczny.

Koszt ? 9,90 (100 tealigtów z Ikea)

  1. Kolaż ze zdjęć

Zamiast prezentu w formie wspomnianego już pluszowego misia, przygotuj coś bardziej romantycznego ? kolaż z waszych wspólnych zdjęć, który Twoja wybranka będzie mogła powiesić sobie na ścianie. Drukujesz wasze wspólne zdjęcia (lub zdjęcia na których Ona szczególnie pięknie wygląda) i układasz je w atrakcyjną kompozycję. Trzeba mieć wprawdzie nieco gustu, by kolaż wyszedł ładnie, ale większość osób potrafi poradzić sobie z tym zadaniem. Jest znacznie bardziej wzruszający prezent niż poduszka w kształcie serca.

Koszt 15 zł (antyrama i klej)

  1. Droga do prezentu

Nie masz kasy na wielkiego misia, bransoletkę, perfumy czy tzw. ?durnostojkę?? Nic nie szkodzi. Kup coś prostego i taniego ? bombonierkę, paczkę cukierków, pachnące mydło, a nawet kwiatka. Za to z odkrywania prezentu zrób ?szoł?. Ukryj gdzieś prezent i stwórz do niego drogę. Za pomocą poukładanych w mieszkaniu karteczek ze wskazówkami i zagadkami prowadź ją do prezentu. Im więcej wymyślisz, tym dłużej będzie szukać i tym bardziej zadowolona będzie z sukcesu. Zadbaj o romantyzm rozstawiając kilka świeczek (po ciemku trudniej znaleźć) i rysując na karteczkach serduszka. Zagadki możesz powiązać z ?waszymi? miłosnymi wspomnieniami. (np. na kolejnej wskazówce napisz ?szukaj prezentu w naszych wakacyjnych wspomnieniach? ? ile czasu zajmie jej domyślenie się, że chodzi o album ze zdjęciami?)

Koszt ? 10- 20 zł (kwiatek, świeczki i żółte karteczki samoprzylepne)

  1. Romantyczna kąpiel

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem wanny, przygotuj jej (wam) romantyczną kąpiel. Wystarczy nieco płynu do kąpieli, kilka świeczek, nastrojowa muzyka i gotowe. (Pamiętaj aby pochować gumowe kaczuszki z łazienki).

Koszt ? 20 zł (świeczki i płyn do kąpieli)

  1. Masaż z olejkiem

Wprawdzie standard, ale działa. Kupujemy olejek do masażu o ciekawym zapachu i zapraszamy naszą wybrankę (jeszcze lepiej działa na mężczyzn), na sensualny odpoczynek. Masaż musi być długi (10 minut nie wystarczy). Możesz go dowolnie modyfikować (dodatki jedzeniowe, bita śmietana, pejcze). Pamiętaj o świeczkach i o tym, by od jutra kremować dłonie ? masaż papierem ściernym nie należy do przyjemnych.

Koszt ? 15-20 zł (olejek)

8. Kolacja

Kolejny standard i to nie taki znów tani ? zwłaszcza jeśli dokupisz butelkę (bądź dwie) wina. Mimo tego, kolacja którą samodzielnie przygotujesz, przy świecach i w romantycznym stylu może być idealnym pomysłem. W Internecie przepisów na wyjątkowe potrawy znajdziesz mnóstwo. Przygotuj dania lekkie i ciekawe (bigos i flaczki odpadają).

Koszt 30- 100 zł (zależy co upichcisz)

  1. Kino w domu

Jeśli nie chcesz zabierać dziewczyny do kina (tłok na Walentynki jest naprawdę spory), możesz przygotować jej kino w domu. Nie chodzi jednak o siedzenie przed telewizorem. Wypożycz projektor (może któryś kolega ma taki? Jeśli nie, to w Sieci znajdziesz opcję wypożyczenia projektora na wieczór za około 50 zł) i przygotuj zestaw filmów (takich jakie lubi Twoja kobieta. Jeśli robisz to dla faceta, to na Boga, nie katuj go romansami!). Aby było bardziej jak w kinie zrób popcorn i przygotuj zapas coli. Noc masz z głowy!

Koszt - 55 zł (projektor i popcorn)

Jeśli masz nieco większy budżet, połącz kilka pomysłów, a uzyskasz rewelacyjny wynik na współczynniku romantycznego uniesienia partnera. Nawet emocjonalne betony (to o mojej przyjaciółce) muszą się wzruszyć. Możesz na przykład pójść w stronę klasyki - połączyć spacer z kąpielą (przecież zmarzła) kolacją (bo zgłodniała) a na końcu dołożyć masaż. Możesz też zacząć od tealightów, wręczyć jej potem kolaż ze zdjęć do którego będzie musiała dotrzeć po Twoich wskazówkach, a na końcu zaproponować kino domowe. Kombinuj!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)