9 świeżych tytułów które "zawojują rynek" w 2010 roku

9 świeżych tytułów które "zawojują rynek" w 2010 roku

9 świeżych tytułów które "zawojują rynek" w 2010 roku
Mateusz Gajewski
17.01.2010 13:58

Na stronie thegamereviews.com pojawił się bardzo ciekawy artykuł, traktujący o kilku zupełnie świeżych tytułach, które w 2010 roku sporo zawojują (naturalnie są to tylko założenia). Pod uwagę zostały wzięte tylko te gry, które na rynku zobaczymy po raz pierwszy - próżno więc tutaj szukać God of War III, nowego Diablo czy kolejnej części Viva Pinaty. Tylko najlepsze "świeżaki". Postanowiliśmy przytoczyć listę tych gier, a i przy okazji okrasić je własnym komentarzem i małą sugestią.

Na stronie thegamereviews.com pojawił się bardzo ciekawy artykuł, traktujący o kilku zupełnie świeżych tytułach, które w 2010 roku sporo zawojują (naturalnie są to tylko założenia). Pod uwagę zostały wzięte tylko te gry, które na rynku zobaczymy po raz pierwszy - próżno więc tutaj szukać God of War III, nowego Diablo czy kolejnej części Viva Pinaty. Tylko najlepsze "świeżaki". Postanowiliśmy przytoczyć listę tych gier, a i przy okazji okrasić je własnym komentarzem i małą sugestią.

Alan Wake - Xbox 360 (Remedy/Microsoft)

Pierwszy raz o tym tytule usłyszeliśmy w 2005 roku. Gra ta, to spełnienie jednego z horrorów Stephena Kinga. Alan Wake, tytułowy bohater i autor książkowych horrorów, nagle odkrywa, że wizje, które zrodziły się w jego umyśle, a następnie zostały przelane na papier, zaczynają mieć odbicie w realnym świecie. Świetny horror cały czas trzymający w napięciu i epicka już latarka: gra światła i cienia ma odgrywać tutaj jedną z głównych ról.

Epic Mickey - Wii (Junction Point/Disney Interactive)

397374106603303374

Zapewne wielu z Was nie słyszało o tej ciekawej platformówce 3D/2D, gdzie Myszka Miki będzie występowała w... koszmarze sennym. W samej grze znajdzie się też nieco elementów RPG. Pojawi się w niej wiele znanych postaci Disneya, a i nie zabraknie klimatu z gier takich jak System Shock czy Deus Ex.

Heavy Rain - PS3 (Quantic Dream/SONY)

Ta gra to w zasadzie największa konkurencja dla Alana Wake'a. Heavy Rain także jest horrorem, w którym duży nacisk stawia się na akcje filmowe, gdzie gracz musi dokonać odpowiedniego wyboru. Piękna grafika, znakomicie przedstawione emocje głównych bohaterów i prawie 2000 stron scenariusza sprawiają, że aż chce się czekać na ten tytuł.

The Last Guardian - PS3 (Team Ico/SONY)

Opis tej gry można ograniczyć do jednego zdania: bo tworzy ją ten sam team, który odpowiada za Ico i Shadow of the Colossus. Tytuł ten ma przypominać dwie wyżej wymienione gry nie tylko pod względem technicznym, ale także stylistycznym. Cała historia opowiedziana w tej grze opiera się na przyjaźni małego chłopca z wielkim, latającym kotem.

Metro 2033 - Xbox 360, PC (4A Games/THQ)

Kolejny horror, tym razem z elementami gry FPS. Ciekawostką jest to, że świat przedstawiony w tej grze będzie podobny do tego, jaki możemy oglądać w serii gier Fallout - ziemia zniszczona wybuchami atomowymi, wszędzie zgliszcza i ciągła walka. Praktycznie cała akcja ma się rozgrywać w tunelach moskiewskiego metra. Gra bazuje na słynnej rosyjskiej powieści.

ModNation Racers - PS3 (United Front Games/SONY)

397374106603893198

Kto grał w Pet Racer na PC ten wie o co w tej grze chodzi. Z małą różnicą - w ModNation Racers możemy tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć. Duży nacisk położony jest na tworzenie nowych torów, samochodów, dodatków, postaci i wielu, wielu innych. Taki Little Big Planet w świecie samochodów. Jeśli ktoś uważa, że tytuł ten nie wnosi nic nowego, to o swoim błędzie przekona się zaraz po premierze ModNation Racers.

Rage - PS3, Xbox 360, PC (id/Dethesda)

397374106604089806

Rage to nic innego jak ciekawa hybryda gry wyścigowej z FPSem. Będzie ona korzystała z nowego silnika id - Tech5 - który podobno pozwala używać tekstur w bardzo wysokiej rozdzielczości, przy małym obciążeniu systemu. Gra zabierze nas do postapokaliptycznego świata gdzie będziemy jeździć pojazdami i jednocześnie (?) strzelać. Sporo ma się dziać, ale z drugiej strony ma to być tytuł dostępny już od x-nastu lat. Zapomnijcie więc o siekaniu przeciwników niczym w Doomie.

Star Trek Online - PC (Cryptic Studios/Atari)

Pierwsze MMORPG umiejscowione w świecie uniwersum Star Treka. Akcja będzie się rozgrywać 30 lat po wydarzeniach z filmu Star Trek: Nemesis. Gracz będzie zarządzał małą grupką podwładnych żołnierzy, którymi sterować będzie sztuczna inteligencja. Na razie zbyt dużo nie wiadomo na temat rodzajów questów, ale można powiedzieć, że walki konkurencyjnych statków będą nieuniknione.

Super Meat Boy - Wii, PC (Team Meat/Steam, WiiWare)

397374106604417486

Remake ciekawej gry flash, w której tytułowy Meat Boy musi uratować swoją ukochaną Bandage Girl z rąk okrutnego Dr. Fetusa. Gra adresowana do fanów takich tytułów jak Braid czy Gish. Setki poziomów, edytor leveli i dużo rzeczy do odblokowania.

To wszystkie tytuły, jakie zaprezentowała strona thegamerevievs.com. Sam od siebie dodałbym jeszcze:

  • MAG - bo nigdy jeszcze nie było strzelania online w tak dużym gronie
  • Dante's Inferno - bo wszystko co przypomina God of War należy kochać, szanować i uwielbiać
  • Split/Second - bowiem ściganie i rozwałka miasta na tak dużą skalę to coś naprawdę nowego

Chcecie dorzucić swoje 3 grosze?

Źródło: thegamereviews

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)