Aby błyszczeć fotkami w portalu randkowym [poradnik]

Aby błyszczeć fotkami w portalu randkowym [poradnik]
11.08.2010 18:30
okcupid
okcupid
Blomedia poleca
Blomedia poleca

Administratorzy serwisu OkCupid.com przeanalizowali 552 tys. zdjęć profilowych, przestudiowali dane EXIF i poddali użytkowników szybkiej sondzie. W ten sposób uzyskali prosty przepis dla amatorów randek online dotyczący tego, jaką fotkę umieścić, aby spodobać się innym.

Administratorzy serwisu OkCupid.com przeanalizowali 552 tys. zdjęć profilowych, przestudiowali dane EXIF i poddali użytkowników szybkiej sondzie. W ten sposób uzyskali prosty przepis dla amatorów randek online dotyczący tego, jaką fotkę umieścić, aby spodobać się innym.

Portal randkowy OkCupid.com zgromadził około 3,5 miliona użytkowników. To, że znaleźli się w jednym miejscu, jest świetnym powodem, by zbadać ich zachowania, preferencje i gusta. Dlatego oficjalny blog portalu (“OkTrends”) przepełniony jest tabelkami i wykresami. Administratorzy badają przeróżnego rodzaju statystyki dotyczące randkowiczów. W końcu zabrali się też za aspekt fotograficzny i swoimi testami spróbowali odpowiedzieć na pytanie, jak stworzyć zdjęcie atrakcyjnej osoby.

Ponad pół miliona zdjęć zestawili w pary i poprosili użytkowników, aby wzięli udział w szybkiej sondzie i odpowiedzieli na pytanie: z którą z dwóch osób wolałbyś umówić się na randkę? Przeprowadzając szereg takich pytań, wysupłali te fotki, które dla innych przedstawiają atrakcyjną osobę. Na te dane nanieśli inne, m.in. EXIFy zdjęć. Jaki więc jest przepis na zdjęcie idealne?

Im lepszy aparat, tym większa atrakcyjność modela

395956052921111514

Nie jest to stwierdzenie szokująco odkrywcze, na wykresie mamy jednak potwierdzenie i wymierne wyniki tego, co wydawałoby się oczywiste. W rankingu prowadzą aparaty z wymienną optyką (na pierwszej pozycji System Mikro 4/3 Panasonika) oraz niektóre kompakty. Za nieciekawe postrzegane są za to osoby sfotografowane komórkami oraz… kompaktami Kodak EasyShare.

Jak może zmienić się nasz odbiór phisis osoby sfotografowanej trzema rodzajami aparatu, możemy zobaczyć na stronie raportu. Zamieszczono na niej portrety kobiety wykonane komórką, kompaktem oraz aparatem z wymienną optyką.

Flesz dodaje 7 lat

Myślę, że wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak nieumiejętnie użyte światło lampy błyskowej może skrzywdzić modela. Według badań flesz dodaje fotografowanej osobie aż 7 lat! Oznacza to, że 28-latka “z fleszem” jest tak samo atrakcyjna jak 35-latka bez niego. Oczywiście są to przypadki, w których światło zostało skierowane bezpośrednio na modela. Wcześniejsze odbicie go od ściany lub sufitu daje o wiele lepsze efekty, o czym z resztą możecie poczytać w poradniku Fotoblogii: Flasz’em all – jak pracować z lampą błyskową?

Tylko zdjęcia z płytką głębią ostrości!

Jeśli chcemy, by nasz randkowy profil firmowany był nastrojowym i klimatycznym portretem, zdecydowanie potrzebujemy do niego jasnego obiektywu. Badania potwierdzają, że im większe rozmycie tła, tym postać na pierwszym planie jest bardziej atrakcyjna. Raport obfituje oczywiście w przykłady – tym razem zdjęć zrobionych na trzynastu różnych wartościach przysłony.

Najlepsze zdjęcia tylko po południu i bardzo wczesnym rankiem

395956052921635802

Wykaz powstawania “atrakcyjnych” zdjęć to sinusoida, z której wynika, że najciekawsze fotografie powstają w godzinach popołudniowych, albo… bardzo wczesnym rankiem. Można powiązać to ze wschodem i zachodem słońca, które są właśnie w tych okolicach doby. Nieciekawe zdjęcia powstają za to koło południa (gdy światło jest ostre) oraz wieczornych, po zachodzie słońca.

Wnioski?

Raport OkCupid daje konkretną odpowiedź na pytanie, jak w portalu randkowym zaistnieć jako osoba atrakcyjna. Wskazówki są następujące:

  • użyj dobrego sprzętu, najlepiej aparatu marki Panasonic z systemu Mikro Cztery Trzecie z dobrym szkłem ;);
  • nie używaj lampy błyskowej i zastosuj niewielką głębię ostrości;
  • wybierz odpowiednio oświetloną porę dnia - wcześnie rano lub w godzinach popołudniowych.

Powodzenia!

Rzuć także okiem na nasze najnowsze zestawienie: Najlepsze serwisy randkowe

Źródło: fotoblogia

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)