Acer Predator XN253QX. Bardzo szybki monitor z 240Hz i G-Sync dla graczy

Strona głównaAcer Predator XN253QX. Bardzo szybki monitor z 240Hz i G-Sync dla graczy
19.08.2019 10:10
Acer Predator XN253QX
Acer Predator XN253QX
Źródło zdjęć: © materiały prasowe Acer
Jan Domański
Jan Domański

Kolejny bardzo szybki monitor dla graczy wkrótce na rynku. Acer Predator XN253QX może się pochwalić aż 240 Hz odświeżania i czasem reakcji matrycy 1 ms gtg. Płynność obrazu zapewniają też technologie NVIDIA G-Sync i Fast Liquid Crystal.

bEUIQZyZ

Po parametrach monitora widać jednoznacznie, że to propozycja dla graczy. Bardzo dobre parametry płynności obrazu zapewnią świetne możliwości przy rozgrywkach e-sportowych w dynamicznych tytułach, ale też dobre wrażenia przy normalnej domowej rozgrywce. Jeśli stawiacie na szybki obraz bez smużenia, to Acer Predator XN253QX i jego 240 Hz oraz 1 ms reakcji są dobrym wyborem. NVIDIA G-Sync pozwoli w pełni cieszyć się wyświetlanymi klatkami, bo monitor w pewnym zakresie zsynchronizuje się z kartą graficzną (o ile posiadamy taką od NVidii).

Gamingowy, ale nie tak wszechstronny

Jeśli mamy na myśli inne zastosowania, szczególnie polegające na dobrym odwzorowaniu barw, to Acer nie wypada już tak znakomicie. W końcu to matryca typu TN, a nie IPS czy VA (lub ich podtypy). Pokrycie kolorów standardu NTSC jest na poziomie 72%. Za to według producenta kąty widzenia są naprawdę dobre jak na TN (170 stopni w poziomie i 160 stopni w pionie).

Acer Predator XN253QX
Źródło zdjęć: © materiały prasowe Acer
Acer Predator XN253QX

Kontrast statyczny Acera wynosi 1,000:1, a dynamiczny 100,000,000:1. Szkoda niewielkiej rozdzielczości ekranu. Acer Predator XN253QX dysponuje tylko full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Chociaż z drugiej strony przy wielkości około 25” nie jest to za mała ilość punków (miewamy czasem na rynku nawet monitory 24” z 4K, ale to ekstremum - full HD też daje radę).

bEUIQZzb

Miłym dodatkiem są głośniki stereo o mocy 2W. Nie można odczekiwać od nich niczego nadzwyczajnego pod kątem dźwięku, ale mogą się przydać w niektórych sytuacjach. Użytkownicy dostają takie porty jak HDMI, DisplayPort i USB 3.0 (dwuportowy hub na lewej krawędzi urządzenia). Typowy pobór mocny podczas pracy wynosi 25 W.

Acer Predator XN253QX
Źródło zdjęć: © materiały prasowe Acer
Acer Predator XN253QX

Monitor przyjazny dla oczu

Acer chwali się też zastosowaniem różnych technik, które pomagają walczyć ze zmęczeniem oczu. Całość jest określana jako Acer VisionCare. W jej skład wchodzą takie rozwiązania jak Flickerless, BlueLightShield, ComfyView i technologia o niskim przyciemnieniu. Pomocna będzie też możliwość regulacji wysokości czy obrotu i pochylenia ekranu dzięki Acer ErgoStand. Ewentualnie można zrobić użytek z systemu montażowego VESA.

Acer Predator XN253QX będzie już wkrótce dostępny na naszym rynku. Producent zapowiada, że pojawi się w sklepach już od września (zapewne ma na myśli początek miesiąca). Nie będzie jednak tanim monitorem. Bardzo szybka matryca i G-Sync mimo niewielkiej rozdzielczości i wielkości wpływają mocno na koszt zakupu tej pozycji przez końcowego użytkownika. Podana sugerowana cena to 2199 zł.

Udostępnij:
bEUIQZzl
Komentarze (0)
bEUIQZzX