Adrian Chmielarz zwolniony z People Can Fly [wiedz, że coś się dzieje]

Adrian Chmielarz (People Can Fly) i CliffyB (Epic)
Adrian Chmielarz (People Can Fly) i CliffyB (Epic)
Piotr Gnyp

09.08.2012 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak donoszą plotki - legendarny polski twórca gier został zwolniony ze swojej firmy. Adrian Chmielarz rozstaje się z People Can Fly.

Jak donoszą plotki - legendarny polski twórca gier został zwolniony ze swojej firmy. Adrian Chmielarz rozstaje się z People Can Fly. [AKTUALIZACJA - mamy komentarz Adriana Chmielarza; Epic Games otwiera kolejne studio]

People Can Fly to jedno z najlepszych polskich studiów produkujących gry. Na swoim koncie ma takie produkcje jak Painkiller, konwersję Gears of War na PC czy Bulletstorm. Firma została kupiona przez światowego potentata Epic Games 20 sierpnia 2007 roku. Aktualnie współpracowała z Epic przy produkcji kolejnej części megahitu Gears of War.

Jak donoszą plotki, dziś decyzją właściciela Adrian Chmielarz i cały zarząd zostali zwolnieni z pracy. Przyczyny nie są jeszcze znane. W branży gier spekulowano, że jest możliwy taki scenariusz wypadków po słabszych od zakładanych wynikach sprzedaży gry Bulletstorm i braku jakichkolwiek zapowiedzi People Can Fly. Na niekorzyść działała też obiegowa opinia, że PCF stał się maszynką do produkcji tekstur dla firmy Epic.

[del]Skontaktowaliśmy się zarówno z People Can Fly, jak i z samym Adrianem w celu uzyskania komentarza. Jak tylko czegoś się dowiemy, zaktualizujemy tę wiadomość.[/del]

Poproszony o komentarz Adrian Chmielarz, komentuje:

Coś jest na rzeczy, ale konkretniejszymi informacjami nie chcemy psuć niespodzianki. Chciałbym też dodać, że absurdalne byłoby zwalnianie kogokolwiek za wyniki finansowe 18 miesięcy po premierze gry (Bulletstorma), a 7 miesięcy przed wydaniem nowej. Więcej informacji wkrótce!

PS Jeżeli te informacje się potwierdzą, to będzie to bardzo smutna wiadomość. Adrian to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych polskich twórców gier. Mojego wywiadu rzeki z nim możecie posłuchać na jednej z nagranych przeze mnie audycji.

PPS Czyli coś faktycznie się dzieje. Jestem bardzo ciekawy dalszych losów Adriana i trzymam kciuki za ciekawe informacje za jakiś czas.

PPS Dzisiaj pojawiła się też informacja Epic Games o otwarciu kolejnego studia Impossible Games, w którego skład wejdą pracownicy Big Huge Games (twórcy takich tytułów jak Rise of Nations, Age of Empires III: The Asian Dynasties i Kingdoms of Amalur: Reckoning). Ciekawe, czy te dwie informacje są ze sobą jakoś powiązane.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)