Akcesoria dla graczy w atrakcyjnych cenach. Wyjątkowe wrażenia gwarantowane

Strona głównaAkcesoria dla graczy w atrakcyjnych cenach. Wyjątkowe wrażenia gwarantowane
29.05.2018 10:05
E-sport zyskuje coraz większą popularność
E-sport zyskuje coraz większą popularność
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
Patryk Wieczorek

Podczas gry można polegać głównie na swoich umiejętnościach i sprzęcie. Jego jakość ma duże znaczenie, w przeciwnym przypadku może być główną przyczyną porażki. Jeśli e-sport to twoja pasja, zainwestuj w odpowiedni sprzęt.

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji i porad na temat zakupu nowego sprzętu dla graczy.

Słuchawki dla wytrawnego gracza

Trudno oszacować, jakie słuchawki sprawdzą się najlepiej bez zakładania ich i przetestowania w akcji. Sprzęt przeznaczony dla graczy powinien mieć przede wszystkim zintegrowany mikrofon i odpowiednio długi kabel, ale to jedyne rzeczy, które możesz zobaczyć przed zakupem.

381455430691733226
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Do wyboru masz trzy typy słuchawek: otwarte, półotwarte i zamknięte. Klasyfikacja zależy od tego, jak bardzo sprzęt wygłusza dźwięki wypływające z otoczenia i jaką wentylację jest w stanie zapewnić. Oczywistym wyborem byłyby słuchawki zamknięte, ze względu na brak rozpraszających dźwięków płynących z otoczenia. Z drugiej strony te otwarte dają dźwięk jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Warto również zwrócić uwagę na inne parametry udostępniane przez producenta. Wysoka częstotliwość przenoszenia sprawia, że dźwięk brzmi bardziej naturalnie, natomiast poziom natężenia wpływa na głośność. Słuchawki wyposażone w odrębną kartę dźwiękową mogą nawet poprawić jakość tej systemowej, nadając dźwiękom wrażenia przestrzenności. Warto więc wybierać sprzęt o systemie wielokanałowym, na przykład 7.1.

Klawiatura i mysz

Mogłoby się wydawać, że wybór klawiatury ogranicza się jedynie do względów estetycznych. Tymczasem przy zakupie należy zwrócić uwagę na takie parametry jak mechanizm działania, dodatkowe tryby czy ergonomia. Nie zawsze warto skusić się na kolorowe podświetlenie i futurystyczny wygląd.

Klawiatury dzielą się na membranowe i mechaniczne. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej popularne, głównie ze względu na cenę. Po wyciągnięciu klawisza można zobaczyć membranę skrytą pod gumową osłonką. Wciskany klawisz napiera na błonę i dociska ją do membrany, w efekcie zmuszając komputer do wykonania określonej akcji. Klawiatury mechaniczne to droższe, ale również bardziej niezawodne rozwiązanie. Każdy klawisz wyposażony jest w oddzielny mechanizm, a w zależności od jego rodzaju zmienia się również czułość poszczególnych przycisków.

Przy wyborze myszy liczy się przede wszystkim jakość sensora, od której zależna jest czułość urządzenia. Sensory optyczne do dobrej pracy wymagają podkładki, ale dzięki temu nawet najtańsze modele sprawują się niespodziewanie dobrze - nawet podczas gwałtownych ruchów kursor nie zawiesi się. Największą zaletą sensorów laserowych jest natomiast możliwość pracy na różnych powierzchniach. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na częstotliwość raportowania wyrażaną w hercach. Im jest wyższa, tym urządzenie wierniej odzwierciedla ruchy twojej dłoni na ekranie.

381455430692191978
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Ergonomia grania

Spędzając przed komputerem więcej niż godzinę dziennie, trzeba zadbać również o odpowiednią postawę oraz wygodę gry. To oznacza, że warto sprawić sobie fotel dopasowany do wzrostu i sylwetki. Warto zainwestować w model, który poza regulowaną wysokością daje również możliwość zmiany odchylenia, dopasowania podłokietników oraz zagłówka do potrzeb. Dobrze będzie również zadbać o odciążenie odcinka lędźwiowego, pomoże w tym odpowiednie oparcie lub specjalna poduszka w dolnej części fotela. Jeśli natomiast wolisz wygodną rozrywkę w pozycji półleżącej, najlepiej będzie przerzucić się z klawiatury na bezprzewodowy kontroler.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)