Akcesoria dla graczy z serii Y. Co ciekawego oferuje Lenovo?

Akcesoria dla graczy z serii Y. Co ciekawego oferuje Lenovo?

Mysz Lenovo Y Gaming Precision Mouse
Mysz Lenovo Y Gaming Precision Mouse
Źródło zdjęć: © Fot. Lenovo
Łukasz Michalik
11.12.2015 17:55, aktualizacja: 25.01.2016 15:06

Sokoli wzrok, refleks polującej ważki i opanowanie godne mnicha zen – czy to wystarczy, by w grze wideo nie dać konkurentom żadnych szans? Warto mieć coś jeszcze: gamingowe akcesoria, które zapewnią przewagę.

Tym, czym w lotnictwie są piloci wojskowi, w kuchni zdobywcy gwiazdki Michelin a w nauce nobliści, tym samym wśród użytkowników komputerów są gracze. Poszukiwacze najwyższej wydajności, eksperci od ergonomii i poszukiwacze niezrównanej precyzji różnią się zazwyczaj w swoich oczekiwaniach od typowego użytkownika, pracującego głównie z dokumentami i poświęcającego czas na niezbyt wymagające, casualowe gry.

Nic zatem dziwnego, że to właśnie z myślą o graczach powstają zarówno topowe serie sprzętu, jak i akcesoria, które muszą sprostać najbardziej wyśrubowanym oczekiwaniom. W sytuacji, gdy o zwycięstwie lub porażce decydują niedostrzegalne dla laika niuanse, nie ma miejsca na kompromisy.

Dobrze wie o tym Lenovo, które w czasie tegorocznych targów IFA zaprezentowało komputery i akcesoria z serii Y – sprzęt z wysokiej półki, który docenią nie tylko gracze! Co wchodzi w skład gamingowej kolekcji?

Lenovo Y Gaming mouse

Przewodowy gryzoń już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę agresywnym wzornictwem. Został wyposażony w 9 programowalnych przycisków i zestaw pięciu ciężarków, pozwalający na optymalne dopasowanie wyważenia myszy.

Ważną cechą jest możliwość skorzystania z 4-stopniowej regulaji czułości, sięgającej aż do 8200 DPI. Za regulację czułości odpowiada podświetlany przycisk umieszczony za dużym, miękko działającym scrollem.

Atutem jest również częstotliwość próbkowania, wynosząca do 1000 Hz. Co to oznacza w praktyce? Wysoka wartość DPI odpowiada za precyzję ruchów kursora, a częstotliwość próbkowania za szybkość, z jaką dane o ruchu zostaną przekazane.

Podkładka Lenovo Y Gaming Mouse Mat

Podkładka Lenovo Y Gaming Mouse Mat
Podkładka Lenovo Y Gaming Mouse Mat© Fot. Lenovo

Czy gadżet – na pozór – tak banalny, jak podkładka pod mysz może wyróżniać się czymś wyjątkowym? Okazuje się, że może. Podkładka podkładce nierówna; w tym przypadku powierzchnia o wymiarach 35 na 25 centymetrów została pokryta wodoodporną warstwą z mikrofibry.

Doceni to każdy, komu zdarzyło się trzymać na biurku kubek z herbatą czy jakiś inny napój (jest ktoś, komu się nie zdarzyło?). Złośliwość przedmiotów martwych daje w takich sytuacjach znać o sobie z podwójną siłą, więc wodoodporna warstwa pomoże utrzymać naszą podkładkę w czystości i gotowości do działania.

Lenovo Y Gaming keyboard

Klawiatury graczy nie mają lekkiego życia – oczekuje się od nich nie tylko po prostu działania, ale najwyższej precyzji i niezawodności. Z tego powodu klawiatura Y Gaming Mechanical Switch Keyboard została zbudowana z wykorzystaniem mechanicznych przełączników Kailh Red - dość miękkich (do aktywacji wystarczy nacisk 50 g), z liniową charakterystyką kliku i deklarowaną przez producenta żywotnością 50 mln naciśnięć.

Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard została również wyposażona w podświetlenie, za które odpowiadają umieszczone pod klawiszami, czerwone diody. To jedyny dostępny kolor podświetlenia, a użytkownik ma do wyboru jeden z pięciu poziomów jasności lub światło pulsujące.

Poza standardowym blokiem numerycznym po prawej stronie, do dyspozycji użytkownika oddano 6 dodatkowych, rozmieszczonych wzdłuż lewej krawędzi klawiszy, przeznaczonych do definiowania makr. Ich uzupełnieniem są klawisze do obsługi multimediów oraz dedykowany przycisk, odpowiadający za sterowanie podłączanym do klawiatury zestawem słuchawkowym.

Lenovo Y Gaming headset

Zestaw został oznaczony tym samym, świecącym logo, które zobaczymy na reszcie sprzętu. Nauszne słuchawki zapewniają dźwięk w technologii 7.1 Virtual Surround Sound, a za komunikację z innymi graczami odpowiada odczepiany mikrofon z pasywną redukcją szumów.

Dla większej wygody zestaw wyposażono w regulację głośności oraz możliwość szybkiego wyciszenia. Konstrukcja słuchawek pozwala nie tylko na regulację, ale i na złożenie całego zestawu, co przydaje się np. w czasie transportu.

Plecak Lenovo Y Gaming Backpack

Plecak Lenovo Y Gaming Backpack
Plecak Lenovo Y Gaming Backpack© Fot. Lenovo

W czym nosić te wszystkie akcesoria i nasz ulubiony laptop? Z myślą o tych, którzy muszą czasem wstać zza biurka i zabrać z sobą komputer, Lenovo przygotowało plecak, kryjący w sobie specjalną, chronioną sztywną obudową kieszeń na laptop z matrycą do 17 cali.

Druga kieszeń plecaka przeznaczona jest na akcesoria, a wewnątrz znalazła się również kieszonka na złożony zestaw słuchawkowy Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Lenovo.

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)