Akira - wielki come back ...?

akira
akira
Paweł Kański

08.09.2009 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znów powraca koncepcja nakręcenia fabularyzowanej wersji Akiry! Jak się okazuje, nad scenariuszem pracują już zupełnie inni ludzie, którzy chyba znają się na robocie. Zajmą się nim bowiem Mark Fergus i Hawk Ostby, czyli scenarzyści takich filmów jak Ludzkie dzieci i Iron Man. Czyli, nie ukrywajmy, filmów ze sporym potencjałem. W scenariuszu będzie kilka zmian ... Jakich?

Znów powraca koncepcja nakręcenia fabularyzowanej wersji Akiry! Jak się okazuje, nad scenariuszem pracują już zupełnie inni ludzie, którzy chyba znają się na robocie. Zajmą się nim bowiem Mark Fergus i Hawk Ostby, czyli scenarzyści takich filmów jak* Ludzkie dzieci* i Iron Man. Czyli, nie ukrywajmy, filmów ze sporym potencjałem. W scenariuszu będzie kilka zmian ... Jakich?

Najważniejszą zmianą jest zmiana miejsca akcji z Neo-Tokyo w 2019 roku na New Manhattan w nie wiadomo którym roku :) Myślę, że twórcy raczej zmienią rok wydarzeń na bardziej odległy od dzisiaj - w końcu 10 lat od dziś to już nie tak dużo jak 30. Bez zmiany zostaną najważniejsze części historii, czyli sam Tetsuo czy Akira (raczej na pewno nie zagra go Leonardo DiCaprio, a to z powodu swojego wieku).

Tak więc dyskusja o sens powtórnej realizacji Akiry znów ożywa. Wątpliwości jest sporo, szczególnie jeśli idzie o obsadę i reżyserię. Jest przecież spore prawdopodobieństwo, że nowy Akira nie spełni pokładanych nadziei.  Oby tylko nie skończyło się tak jak na tej animacji...

The American Akira

Źródło: Slashfilm

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)