Alan Wake ponownie w natarciu. Nowe filmy

Alan Wake ponownie w natarciu. Nowe filmy13.11.2009 17:15
Alan Wake
Alan Wake
Szymon Adamus

Alan Wake to jedna z tych gier, która coś nie może ujrzeć światła dziennego, ale gdy wreszcie wyjdzie to momentalnie znajdzie się w napędzie mojej konsoli. To tytuł, który powinien być reklamowany nazwiskiem King, Stephen King. Patrząc na klimat, głównego bohatera i historię widzę momentalnie połączenie Lśnienia z Workiem Kości i Ręką Mistrza.

W pełnej wiadomości znajdziecie nowe filmiki z gry prosto z GameTrailers.com. Część tego gameplay'u już wcześniej widzieliśmy, ale jest trochę nowego. Moim zdaniem gra zapowiada się rewelacyjnie.

Alan Wake to jedna z tych gier, która coś nie może ujrzeć światła dziennego, ale gdy wreszcie wyjdzie to momentalnie znajdzie się w napędzie mojej konsoli. To tytuł, który powinien być reklamowany nazwiskiem King, Stephen King. Patrząc na klimat, głównego bohatera i historię widzę momentalnie połączenie *Lśnienia *z Workiem Kości i Ręką Mistrza.

W pełnej wiadomości znajdziecie nowe filmiki z gry prosto z GameTrailers.com. Część tego gameplay'u już wcześniej widzieliśmy, ale jest trochę nowego. Moim zdaniem gra zapowiada się rewelacyjnie.

Widać wyraźnie, że gra będzie tylko imitowała otwarty świat. Skrypty pewnie zasypią nas jak grudniowy śnieg i zapewne to one będą budowały chłodną atmosferę grozy. Mi to akurat nie przeszkadza. Zawsze lubiłem dobrze zrobione skrypty. Half Life, Modern Warfare... znakomite tytuły mimo, że liniowe jak diabli. Przeczuwam jednak, że dla fanów nieliniowych gier owa filmowość gry może być minusem.

Rzućmy jeszcze okiem na kolejne dwa filmiki. Tym razem z pościgu policyjnego za Alanem:

Znów to samo. Klimat rewelacyjny, ale ucieczka po lesie wygląda tak jakby tylko z pozoru była otwarta. Widać wytyczone przez twórców ścieżki.

Moje zdanie już znacie. Mi liniowość nigdy nie przeszkadzała (często nawet mi się podoba), a klimat Alan Wake póki co prezentuje rewelacyjny. Jeśli autorom starczy pary by ciekawy pomysł na scenariusz równie ciekawie rozwinąć i zakończyć, to będzie bomba!

Co Wy sądzicie o tej grze?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)