Alice VR: kolejna polska gra na gogle VR!

Alice VR: kolejna polska gra na gogle VR!
Juliusz Czarnecki

16.12.2015 11:10, aktual.: 16.12.2015 11:57

Alice VR stworzono na silniku Unreal Engine 4. W grę zagrają właściciele gogli Oculus Rift.

ALICE VR Reveal Trailer

Tytuł jest nieprzypadkowy. Choć świat gry to science-fiction, autorzy tworząc zagadki inspirowali się Alicją w Krainie Czarów. W Alice VR naszym celem będzie odkrycie, co stało się z mieszkańcami obcej planety, którzy zaginęli w “tajemniczych okolicznościach”. Zwiastun zapowiada, że śledztwo prowadzić będziemy w naprawdę interesujących miejscach. Wrażenie robi opustoszałe targowisko rodem z afrykańskich czy też arabskich miast oraz jaskinia pełna wystających… rąk.

Idea gry narodziła się w kwietniu 2015 roku, gdy Carbon Studio wzięło udział w konkursie VR Jam zorganizowanym przez firmę Oculus i Unity. Studio przygotowało krótą grę eksploracyjną A.L.I.C.E. na okulary Samsung Gear VR. Po zakwalfikowaniu się do finału konkursu i otrzymaniu wielu pozytywnych opinii, Carbon Studio postanowiło rozwinąć ideę A.L.I.C.E., co zapoczątkowało prace nad grą ALICE VR, tym razem skierowaną na komputery osobiste wyposażone w okulary Oculus Rift.

W styczniu twórcy będą próbowali dostać się na Steam, za pomocą platformy Steam Greenlight - tam to gracze decydują, która z gier powinna być dostępna w sprzedaży w cyfrowym sklepie. Premiera Alice VR planowana jest na kwiecień 2016 roku. Za grę odpowiedzialne jest gliwickie Carbon Studio.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)