Alienware - zestaw głośników o nieziemskim kształcie

Nowoczesne głośniki coraz częściej poza świetną, krystalicznie czystą jakością dźwięku oferują swym użytkownikom również pewne doznania estetyczne - zdarza się, że niekiedy jest naprawdę na co popatrzeć, ponieważ cała ich obudowa i dokładnie przemyślany wygląd zewnętrzny jest czymś w rodzaju dzieła sztuki.

0sk4r

Nowoczesne głośniki coraz częściej poza świetną, krystalicznie czystą jakością dźwięku oferują swym użytkownikom również pewne doznania estetyczne - zdarza się, że niekiedy jest naprawdę na co popatrzeć, ponieważ cała ich obudowa i dokładnie przemyślany wygląd zewnętrzny jest czymś w rodzaju dzieła sztuki.

Taki właśnie, artystyczny wygląd nadał swym głośnikom brytyjski projektant Kevin Boulton. Nazwał je "Alienware" nie bez powodu - wyglądają rzeczywiście nieziemsko. Twórca nadał im ostry, spiczasty i wyrazisty kształt również nie bez przyczyny -  dzięki takiemu zabiegowi chciał znacznie podnieść jakość dźwięku.

Każdy z zaprezentowanych głośników składa się trzech różnego rodzaju mniejszych głośników: umiejscowionego na samej górze głośnika wysokotonowego, następnie dwóch środkowych oraz głośnika o niskiej częstotliwości na samym dole.

Być może każdy z nich wygląda tak samo, ale skonstruowano je tak, by głośniki wysokotonowe były bardziej ściśnięte, mocniej przylegające do siebie - w ten sposób uwzględniono silniejsze wibracje płynące z dolnych głośników, a głośniki dolne miały konstrukcję nieco luźniejszą, mniej przylegały do siebie, co związane jest z większym "pulsowaniem" dolnych głośników o niskiej częstotliwości.

Głośniki "Alienware" można dosłownie powykręcać w różne strony, kierunki  i uzyskać w ten sposób świetny efekt surround chociażby podczas oglądania filmów - są one kompatybilne z PC oraz z kinem domowym. Dodatkowo ich transparentna, półprzezroczysta konstrukcja pozwala obejrzeć, co ciekawego kryją w środku.

Źródło: thedesignblog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.