Allegro kasuje stare komentarze. Sprawdźcie, ile ocen pozostało na waszych kontach! [WASZYM ZDANIEM]

Allegro kasuje stare komentarze. Sprawdźcie, ile ocen pozostało na waszych kontach! [WASZYM ZDANIEM]

Zdjęcie pochodzi z serwisu Depositphotos
Zdjęcie pochodzi z serwisu Depositphotos
Łukasz Michalik
10.05.2017 14:50, aktualizacja: 11.05.2017 09:04

Wielu użytkowników Allegro przeżyło zdziwienie po sprawdzeniu ocen swoich transakcji – wieloletnia historia przestała być widoczna, a osoby korzystające z serwisu od lat mają obecnie wiarygodność podobną jak ci, którzy zarejestrowali się dopiero wczoraj

Na początku roku informowaliśmy o planowanych przez Allegro zmianach. Serwis, który przed laty rozwijał się jako platforma aukcyjna, jest dzisiaj zwyczajnym sklepem. Zdecydowana większość sprzedawanych za pośrednictwem Allegro przedmiotów jest fabrycznie nowa, z gwarancją, a sprzedający to nie amatorzy pozbywający się niepotrzebnych staroci, ale profesjonalni handlarze.

Jedną ze zmian, jakie w związku z tym zapowiadało Allegro, jest modyfikacja systemu komentarzy. Dzięki niej komentowanie transakcji przysługuje jedynie kupującym, a użytkownicy widzą tylko oceny z ostatnich 12 miesięcy.

Rozwiązanie to wydaje się rozsądnym krokiem, kładąc nacisk nie na zamierzchłe czasy, ale na aktualną jakość obsługi klienta. Mimo tego wywołuje wiele kontrowersji – zwłaszcza wśród użytkowników, którym nagle zniknęła pracowicie gromadzona historia transakcji, potwierdzająca ich wiarygodność i rzetelność.

Mimo długiego stażu na Allegro nie sposób zweryfikować wiarygnodności
Mimo długiego stażu na Allegro nie sposób zweryfikować wiarygnodności
Nowe zasady przyniosą korzyści zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Chcemy, by kupujący na pierwszy rzut oka wiedzieli, jaką jakość obsługi oferuje im dany sprzedający, czy szybko realizuje wysyłkę, czy rzetelnie opisuje oferty i czy jest uprzejmy.

Allegro tłumaczy wprawdzie, że to zmiana na lepsze, ale marketingowy przekaz nie jest w stanie przykryć faktów. Dochodzi do sytuacji, gdy osoby korzystające z serwisu od kilkunastu lat mają nagle czyste konto, a tym samym – potencjalnie – problem np. z zakupami za pobraniem. Zerknijcie na swoje konta na Allegro i sprawdźcie, jak wiele komentarzy wam pozostało.

Co sądzicie o tych zmianach? Czy ukrycie przez Allegro starych ocen rzeczywiście jest dobrym pomysłem?

[polldaddy]9743646[/polldaddy]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)