Amazon chce stworzyć rozszerzoną rzeczywistość bez gogli

Strona głównaAmazon chce stworzyć rozszerzoną rzeczywistość bez gogli
03.12.2015 22:16
Amazon chce stworzyć rozszerzoną rzeczywistość bez gogli
Juliusz Czarnecki
Juliusz Czarnecki

Amazon także zainteresowany jest technologią AR. W odróżnieniu od Microsoft HoloLens, ich rozszerzona rzeczywistość może nie wymagać od nas zakładania urządzenia na głowę.

Już od jakiegoś czasu plotkuje się o tym, że Amazon chce wejść na rynek AR. Tyle że wcześniej mówiło się o planach stworzenia okularów do rozszerzonej rzeczywistości, a więc czegoś podobnego do Microsoft HoloLens. Najnowszy patent sugeruje jednak odmienną koncepcję - Amazon chce, żeby rozszerzona rzeczywistość była wyświetlana przez projektor zawieszony na suficie. Dzięki temu moglibyśmy oglądać treści i wchodzić z nimi w interakcję bez konieczności zakładania gogli czy okularów.

381443467345411818

Co ciekawe, swego czasu podobną technologią zainteresowany był Microsoft. Ich projekt o nazwie “RoomAlive” został jednak zawieszony. Powodem przerwania prac była wysoka cena takiego urządzenia. Microsoft stwierdził, że wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w ten sposób byłoby za drogie z punktu widzenia użytkowników.

RoomAlive: Magical Experiences Enabled by Scalable, Adaptive Projector-Camera Units

Oczywiście jest jeszcze za wcześnie by stwierdzić, że Amazon wyprodukuje takie urządzenie AR. To tylko patent - jak wiadomo, niektóre pomysły faktycznie zostają realizowane, a niektóre lądują w koszu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)