Amazon One pozwoli ci zapłacić dłonią. Firma chce rozpowszechnić usługę opartą na biometrii

Amazon One pozwoli ci zapłacić dłonią. Firma chce rozpowszechnić usługę opartą na biometrii

Amazon oferuje zupełnie nową usługę.
Amazon oferuje zupełnie nową usługę.
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
29.09.2020 23:34, aktualizacja: 08.03.2022 14:38

Amazon proponuje zupełnie nowe rozwiązanie oparte na biometrii. Dzięki niemu płatności staną się jeszcze szybsze i bezpieczniejsze. Zbędne staną się karty płatnicze czy portfel, potrzebna będzie jedynie dłoń.

Amazon One pozwala na powiązanie karty płatniczej z biometrią dłoni. Na razie usługa jest dostępna wyłącznie w dwóch placówkach firmy, które mieszczą się w Seattle. Amazon zapowiada jednak, że będzie dążył do rozpowszechnienia rozwiązania.

Amazon One usprawni zakupy

Firma Jeffa Bezosa planuje licencjonować usługę i udostępnić ją w innych sieciach, a nawet biurach oraz innych miejscach. Korzystanie z Amazon One wymaga pojawieniu się w jednym z punktów, gdzie można zeskanować dłoń. Następnie należy podać swój numer telefonu oraz numer karty płatniczej. Po pomyślnej rejestracji można korzystać z rozwiązania. Na razie, osoby, które korzystają z Amazon One, muszę mieć przy sobie smartfon.

Amazon zapewnia, że usługa ma usprawnić zakupy – zwiększyć ich komfort oraz skrócić czas. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo. Firma podkreśla, że na świecie nie ma dwóch takich samych dłoni, dlatego biometria umożliwi uniknięcie kłopotliwych i nieprzyjemnych sytuacji np. problemów z płatnością w przypadku kradzieży karty płatniczej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)