Amazon One pozwoli ci zapłacić dłonią. Firma chce rozpowszechnić usługę opartą na biometrii

Amazon One pozwoli ci zapłacić dłonią. Firma chce rozpowszechnić usługę opartą na biometrii
29.09.2020 23:34
Amazon oferuje zupełnie nową usługę.
Amazon oferuje zupełnie nową usługę.
Źródło zdjęć: © Pixabay

Amazon proponuje zupełnie nowe rozwiązanie oparte na biometrii. Dzięki niemu płatności staną się jeszcze szybsze i bezpieczniejsze. Zbędne staną się karty płatnicze czy portfel, potrzebna będzie jedynie dłoń.

Amazon One pozwala na powiązanie karty płatniczej z biometrią dłoni. Na razie usługa jest dostępna wyłącznie w dwóch placówkach firmy, które mieszczą się w Seattle. Amazon zapowiada jednak, że będzie dążył do rozpowszechnienia rozwiązania.

Amazon One usprawni zakupy

Firma Jeffa Bezosa planuje licencjonować usługę i udostępnić ją w innych sieciach, a nawet biurach oraz innych miejscach. Korzystanie z Amazon One wymaga pojawieniu się w jednym z punktów, gdzie można zeskanować dłoń. Następnie należy podać swój numer telefonu oraz numer karty płatniczej. Po pomyślnej rejestracji można korzystać z rozwiązania. Na razie, osoby, które korzystają z Amazon One, muszę mieć przy sobie smartfon.

Amazon zapewnia, że usługa ma usprawnić zakupy – zwiększyć ich komfort oraz skrócić czas. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo. Firma podkreśla, że na świecie nie ma dwóch takich samych dłoni, dlatego biometria umożliwi uniknięcie kłopotliwych i nieprzyjemnych sytuacji np. problemów z płatnością w przypadku kradzieży karty płatniczej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)