Amazon sprawił, że zakup Kindle 10 jest jeszcze bardziej opłacalny

Amazon sprawił, że zakup Kindle 10 jest jeszcze bardziej opłacalny

Amazon sprawił, że zakup Kindle 10 jest jeszcze bardziej opłacalny
Adam Bednarek
22.06.2020 11:02, aktualizacja: 22.06.2020 12:31

Zdecydowani na czytnik od Amazona stają przed jednym dylematem: tańszy Kindle 10 czy droższy Kindle Paperwhite IV. Jednym ruchem Amazon spowodował, że bardziej budżetowa wersja może do siebie przekonać.

Oczywiście różnice pomiędzy Kindle 10 a modelem Paperwhite IV nie są kosmetyczne. Ten drugi jest przede wszystkim wodoodporny, oferuje też większą rozdzielczość. Ale jako że Kindle 10 również posiada podświetlany ekran, był ciekawą, bo tańszą alternatywą. Teraz doszedł jeszcze jeden powód, dzięki któremu można nieco zaoszczędzić.

Jak zauważono na Reddicie, o czym pisze blog Świat Czytników, model Kindle 10 z 2020 roku posiada więcej pamięci. Dotychczas było to 4 GB, teraz już jest już 8 GB. Co oznacza, że użytkownicy mogą załadować na sprzęt znacznie więcej plików, bo do dyspozycji sprzęt oddaje ok. 6 GB.

Co najważniejsze, po tej zaskakującej "aktualizacji" Kindle 10 oferuje tyle samo pamięci, co droższy Paperwhite IV.

Nie wiadomo, póki co, czy Amazon wprowadził tę zmianę na stałe, czy dotyczy to tylko wybranych modeli. Na stronie giganta o większej pamięci informacji nie ma. Taki ruch nie byłby jednak zaskoczeniem, bo wcześniej producent decydował się na podobne ulepszenia.

Mogę potwierdzić, że mój model kupiony w okolicach kwietnia 2020 roku posiada ponad 6 GB pamięci. Niewykluczone więc, że od teraz to "normalna" pojemność Kindle 10.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)