Amazon sprzedaje "pedofilskie lalki erotyczne"? Błyskawiczna reakcja firmy

Amazon sprzedaje "pedofilskie lalki erotyczne"? Błyskawiczna reakcja firmy

Amazon wycofał ze sprzedaży kontrowersyjne lalki
Amazon wycofał ze sprzedaży kontrowersyjne lalki
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
18.08.2020 12:41

Amazon France wycofał ze swojej oferty lalki erotyczne po tym, jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Ofiar Kazirodztwa zgłosiło, że te przypominają dzieci. - Wszyscy partnerzy i dostawcy są zobowiązani do przestrzegania naszych zasad sprzedaży - oświadcza firma.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Ofiar Kazirodztwa (AIVI) poinformowało za pośrednictwem swojego konta na Twitterze o "pedofilskich lalkach erotycznych" dostępnych w ofercie Amazon France. Firma zareagowała natychmiastowo i usunęła kontrowersyjny towar ze swojej oferty.

O wycofaniu lalek ze sprzedaży poinformował sekretarz stanu ds. dzieci i rodzin Adrien Taquet. - Walka z przestępstwami wobec dzieci w naszym społeczeństwie jest obowiązkiem każdego z nas - zaznaczył Taquet. Polityk zamierza powołać niezależną komisję ds. przemocy seksualnej wobec dzieci.

"Ochrona dzieci i młodzieży jest naszym priorytetem. Wszyscy partnerzy i dostawcy są zobowiązani do przestrzegania naszych zasad sprzedaży. Każde ich naruszenie będzie skutkowało zastosowaniem odpowiednich działań, które obejmują między innymi usunięcie konta dostawcy" - poinformowała firma w specjalnym oświadczeniu przesłanym Francuskiej Agencji Prasowej (AFP).

Sprawa błyskawicznie obiegła media społecznościowe, wywołując niemałe oburzenie wśród internautów. - Dlaczego pozwalacie na sprzedaż lalek erotycznych z wizerunkiem dzieci? - pyta jedna z użytkowniczek Twittera.

Francuski kodeks karny zabrania tworzenia wizerunku dzieci o charakterze pornograficznym.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)