AMD podejmuje walkę z Santa Rosą

AMD już teraz szykuje bezpośredniego konkurenta przyszłej intelowskiej platformy Montevina, która będzie następcą Santa Rosy. Jak obiecuje AMD, ma wprowadzić sporo niespotykanych wcześniej nowości w komputerach przenośnych. Pierwsza z nich to nowy procesor znany pod kodową nazwą Griffin. Będzie on wykonany w technologii 65 nanometrów przy wykorzystaniu dwurdzeniowej architektury procesorów Barcelona (jeden z rdzeni w razie potrzeby będzie mógł być wyłączony dla oszczędzenia energii). Technologia magistrali HyperTransport 3.0 pozwoli na kolejne oszczędności energii, a to dzięki możliwości regulacji 'w locie' jej przepustowości oraz nawet całkowitego jej wyłączenia gdy nie jest potrzebna.

AMD podejmuje walkę z Santa Rosą
Mateusz Gołąb

20.05.2007 02:16

Nowy chipset od AMD to także nowy układ graficzny (zgodny z DirectX 10 oraz z możliwością dekodowania filmów Blu-ray czy HD-DVD w locie), wyjścia DVI, HDMI, Display Port oraz PCI Express 2.0. Nowością jest technologia PowerXPress, pozwalająca na wykorzystanie dwóch rdzeni graficznych. W przypadku, gdy korzystamy z laptopa zasilanego baterią, układ przełącza się na zintegrowany rdzeń graficzny, a po podłączeniu do prądu pozwala nam bez ponownego uruchamiania systemu korzystać z dodatkowej karty graficznej (jeśli tylko taka jest) współpracującej z portem PCI Express 2.0

Źródło: DailyTech

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.