Amerykański Box Office: Mroczny Rycerz na podium, ale już nie na pierwszym miejscu

Amerykański Box Office: Mroczny Rycerz na podium, ale już nie na pierwszym miejscu18.08.2008 12:00
Łukasz Mantiuk

Mroczny Rycerz pokonany! Po czterotygodniowej dominacji na samym szczycie Człowiek Nietoperz znalazł w końcu pogromcę. Jest nim komedia Jaja w tropikach. Batmanowi po piętach depczą animowane Gwiezdne Wojny, oraz horror Lustra, który również poradził sobie przyzwoicie. Oto wyniki amerykańskiego Box Office weekendu 15 ? 17 sierpnia.

Mroczny Rycerz pokonany! Po czterotygodniowej dominacji na samym szczycie Człowiek Nietoperz znalazł w końcu pogromcę. Jest nim komedia Jaja w tropikach. Batmanowi po piętach depczą animowane Gwiezdne Wojny, oraz horror Lustra, który również poradził sobie przyzwoicie. Oto wyniki amerykańskiego Box Office weekendu 15 ? 17 sierpnia.

1. zadebiutowały już w środę, od razu na pierwszym miejscu. Batman dzielnie deptał filmowi po piętach, jednak ostatecznie nie udało mu się wygrać. Komedia w weekend zarobiła 26 milionów dolarów, a razem z środą i czwartkiem ma na koncie 37 mln $.

Dlaczego piszę, że wynik jest słaby? Ponieważ budżet filmu wyniósł 92 mln. Dużo jak na film tego typu, jednak mimo wszystko producenci powinni być zadowoleni z tego, że udało im się przerwać dobrą passę Mrocznego Rycerza.

Jaja w tropikach w Polsce pojawią się już 26 września. Film wyreżyserował Ben Stiller, który równocześnie gra rolę główną obok Roberta Downey Jr. i Jacka Blacka.

  1. do swojej imponującej sumy sprzed tygodnia dołożył kolejne miliony. Tym samym ? jak się wszyscy słusznie spodziewali ? film ma na koncie ponad 471 milionów dolarów i znajduje się na drugim miejscu najbardziej dochodowych filmów wszech czasów w Stanach Zjednoczonych.

Dużo gorzej Batman radzi sobie poza USA. Zarobił tam zaledwie 263 mln $, co łącznie daje 734 milionów dolarów na całym świecie i 29 miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów wszech czasów całego świata.

  1. nie odniosły spektakularnego sukcesu. I bardzo dobrze. Moim zdaniem pan Lucas niepotrzebnie odcina kupony od naprawdę świetnego i ponadczasowego dzieła. Co prawda jeszcze nie oglądałem Wojny Klonów, nie mniej jednak nie spodziewam się dzieła rewelacyjnego.

Otwarcie animowanego filmu plasuje się mniej więcej po środku pierwszego trylogii ? a mianowicie jest ono lepsze od Nowej nadziei (1, 5 mln $) i Imperium Atakuje (4, 9 mln $) ale już gorsze od Powrotu Jedi (23, 0 mln $) i całej nowej trylogii (kolejno: 64, 8 mln $; 80, 0 mln \(i 108, 4 mln\)).

  1. Lustra ? 11, 1 mln $Dobry wynik uzyskał horror *Lustra *z Kieferem Sutherlandem i Paulą Patton w rolach głównych. 11, 1 miliona dolarów w pierwszy weekend i debiut na miejscu czwartym. Jest to średnie otwarcie w karierze Sutherlanda, który do tej pory notował otwarcia filmów ze swoim udziałem w przedziale od 10 do 15 milionów dolarów. Jest to również 56 otwarcie całego roku 2008 oraz (uwaga) 975 wszech czasów.
  1. zanotował 57-procentowy spadek w porównaniu z pierwszym weekendem ? dosyć znaczny. Podczas drugiego weekendu zarobił 10 milionów dolarów i w sumie na jego koncie znajduje się 62, 9 miliona dolarów, co przy budżecie 27 milionów jest wynikiem świetnym. 100 milionów jest w zasięgu ręki i na pewno tę sumę film przekroczy ? do ilu ostatecznie dobrnie? Myślę, że około 150.

W tym tygodniu pochwalić jeszcze trzeba musical Mamma Mia! który znów zaliczył niesamowicie mały spadek popularności ? zaledwie 20%! Pozostałe trzy filmy w pierwszej dziesiątce ? Mumia 3, *Stowarzyszenie wędrujących jeansów 2 *oraz *Step Brothers *miały około 45-procentowe spadki.

W tym tygodniu mieliśmy też trzy filmy o niższej liczbie kopii. Film Woody?ego Allena, Vicky Cristina Barcelona, zadebiutował na miejscu 10 z sumą 3, 7 miliona dolarów (692 kopii). Animacja 3D ? Wyprawa w kosmos 3D przy 452 kopiach zarobiła 2 miliony, a komedia Henry Poole is here uzyskała wynik 800 tysięcy dolarów przy 527 kopiach.

Podczas minionego weekendu, Amerykanie pozostawili w kinach ponad 114 milionów dolarów. Za tydzień będą mogli wybrać się na 4 nowe filmy ? film akcji Wyścig śmierci, komedie The House Bunny i* The Rocker* oraz dramat sportowy The Longshots.

Źródło: Box Office Mojo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)