Amerykański Box Office: Mroczny rycerz utrzymał pozycję lidera

Amerykański Box Office: Mroczny rycerz utrzymał pozycję lidera
04.08.2008 17:00
Łukasz Mantiuk
Łukasz Mantiuk

Wyniki Box Office ubiegłego weekendu są lekko zaskakujące. Jeszcze w piątek prym wiodła trzecia część Mumii. Jednak jak się okazało, już pierwszego dnia film spotkał się z chłodnym przyjęciem i stracił w oczach widzów, co wykorzystał Mroczny Rycerz i po raz trzeci z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu. Oto Box Office pierwszego weekendu sierpnia.

Wyniki Box Office ubiegłego weekendu są lekko zaskakujące. Jeszcze w piątek prym wiodła trzecia część Mumii. Jednak jak się okazało, już pierwszego dnia film spotkał się z chłodnym przyjęciem i stracił w oczach widzów, co wykorzystał Mroczny Rycerz i po raz trzeci z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu. Oto Box Office pierwszego weekendu sierpnia.

  1. Mroczny Rycerz ? 43, 8 mln $

Nie będzie też problemów z pokonaniem kolejnych oczek w czasie tygodnia i już po 4 weekendzie Mroczny Rycerz może być na miejscu drugim. Musi tylko pobić Gwiezdne Wojny - Epizod 4: Nowa nadzieja, które mają na koncie 460, 9 mln $.

Pewne jest również, że kolejnym rekordem Batmana będzie najszybciej zarobione 400 milionów dolarów. W chwili obecnej potrzeba mu około 6 mln $, które prawdopodobnie zarobi jutro. W ten sposób przekroczy tę barierę w 18 dni. Poprzedni rekord należał do Shreka 2, który potrzebował na to aż? 43 dni. Pokonanie *Titanica *jest, więc wciąż sprawą otwartą i jak będzie jeszcze nie wiadomo?

2. . 42, 4 miliona dolarów daje 12 otwarcie roku 2008 oraz 8 otwarcie sierpnia. Mimo to jednak jest to najsłabszy wynik całej trylogii. Pierwsza część *Mumii *na starcie zarobiła 43, 3 mln $, a Mumia 2 spore 68, 1 mln $. Trzecia część ma również największy budżet (145 mln $) a już na starcie nie spisuje się najlepiej, a w dodatku ma mało pochlebne recenzje. Czy tym samym poniesie porażkę? Wszystko wskazuje na to, że tak...

  1. . W ten weekend zarobiła 16, 3 miliona dolarów, dzięki czemu łącznie ma 62, 9 mln $, co jest sumą o krok od budżetu, który wyniósł 65 mln $. Tym samym film na pewno się zwróci. Film może przekroczyć barierę 100 mln $, a jeśli się tak stanie będzie to drugi najbardziej dochodowy film w karierze Farrela. Z sumą 148, 2 mln $ na pierwszym miejscu plasuje się obraz Ricky Bobby - Demon prędkości.
  1. . Tym samym film po trzech tygodniach wyświetlania ma doskonałe 87, 9 mln \(i na pewno na tym się nie zatrzyma. 100 mln jest w zasięgu ręki, jednak myślę, że może dojść nawet do 150. Byłoby to około trzykrotnie więcej niż budżet, który oszacowano na 52 mln\).

Mamma Mia! plasuje się na 6 miejscu rankingu najbardziej dochodowych musicali. Niezmiennie, od 30 lat w tym rankingu króluje musical *Grease *z sumą 188, 3 mln $. Co ciekawe, ubiegłoroczny Lakier do włosów dobił aż do trzeciego miejsca tego rankingu z sumą 118, 8 mln $. Drugie miejsce okupuje *Chicago *(170, 6 mln $). Gdzie zatrzyma się Mamma Mia!?

  1. Podróż do wnętrza Ziemi 3D ? 6, 8 mln $Piąte miejsce utrzymał film w trójwymiarze ? Podróż do wnętrza Ziemi 3D. Zaskakująco dobrze radzi sobie ten obraz. Podczas minionego weekendu zarobił 6, 8 mln $, a łącznie na koncie Podróży? znajdują się 73, 1 miliona dolarów.

I jak słusznie przewidywałem tydzień temu, film pokonał Hannah Montanę i zajął 5 miejsce w rankingu wszystkich filmów 3D. W bardzo łatwy sposób może też znaleźć się na miejscu trzecim ? potrzeba zaledwie około 400 tysięcy, aby pokonać Miasteczko Halloween, które okupuje miejsca 4 i 3, raz w wersji 3D, a wyżej w wersji Digital 3D. Nie wiem, czym owe wersje się różnią, ta czy owak jestem pewien, że Podróż do wnętrza Ziemi 3D wbije się na podium najbardziej kasowych filmów w trójwymiarze. Drugie miejsce z sumą 82, 1 mln należy do *Beowulfa *? z tym też raczej nie będzie problemów.

Słabo zadebiutowała druga nowość tego tygodnia ? Swing Note ? z Kevinem Costnerem w roli głównej. Film o budżecie 21 mln \(zarobił zaledwie 6, 3 miliona dolarów. Dalej wciąż świetnie radzą sobie *[Hancock](http://niezlekino.pl/2008/07/11/anty-superbohater-recenzja-filmu-hancock/) *i [*Wall-E*](http://niezlekino.pl/2008/07/21/hello-eve-recenzja-animacji-wall-e/), które zanotowały małe spadki (odpowiednie 37% i 26%). Oba filmy pokonały też już granicę 200 mln\). Duży spadek (65%) zaliczyło Z archiwum X: Chcę wierzyć. Z czwartego na dziewiąte miejsce i tylko 3, 4 mln $ w drugi weekend. Na samym dole pierwszej dziesiątki znajduje się animacja Małpy w kosmosie.

Ciekawostką jest, że Amerykanie jednak zdecydowali się wpuścić do kin film Nocny pociąg z mięsem. Pokazując Wam zapowiedź, pisałem, że film trafi prosto na rynek DVD. Jednak dystrybutor zdecydował się na pokazanie filmu na dużym ekranie w limitowanej liczbie kopii ? zaledwie 102 na całe Stany. Jednak wyniki spełniły oczekiwania producentów i film zarobił 32 tysiące dolarów.

Za tydzień mamy dwie duże nowości. Będzie to komedia Pineapple Express oraz film młodzieżowy Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów 2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)