Amerykański Box Office: Mroczny rycerz utrzymał pozycję lidera

Amerykański Box Office: Mroczny rycerz utrzymał pozycję lidera

Łukasz Mantiuk
04.08.2008 17:00, aktualizacja: 15.01.2022 15:45

Wyniki Box Office ubiegłego weekendu są lekko zaskakujące. Jeszcze w piątek prym wiodła trzecia część Mumii. Jednak jak się okazało, już pierwszego dnia film spotkał się z chłodnym przyjęciem i stracił w oczach widzów, co wykorzystał Mroczny Rycerz i po raz trzeci z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu. Oto Box Office pierwszego weekendu sierpnia.

Wyniki Box Office ubiegłego weekendu są lekko zaskakujące. Jeszcze w piątek prym wiodła trzecia część Mumii. Jednak jak się okazało, już pierwszego dnia film spotkał się z chłodnym przyjęciem i stracił w oczach widzów, co wykorzystał Mroczny Rycerz i po raz trzeci z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu. Oto Box Office pierwszego weekendu sierpnia.

  1. Mroczny Rycerz ? 43, 8 mln $

Nie będzie też problemów z pokonaniem kolejnych oczek w czasie tygodnia i już po 4 weekendzie Mroczny Rycerz może być na miejscu drugim. Musi tylko pobić Gwiezdne Wojny - Epizod 4: Nowa nadzieja, które mają na koncie 460, 9 mln $.

Pewne jest również, że kolejnym rekordem Batmana będzie najszybciej zarobione 400 milionów dolarów. W chwili obecnej potrzeba mu około 6 mln $, które prawdopodobnie zarobi jutro. W ten sposób przekroczy tę barierę w 18 dni. Poprzedni rekord należał do Shreka 2, który potrzebował na to aż? 43 dni. Pokonanie *Titanica *jest, więc wciąż sprawą otwartą i jak będzie jeszcze nie wiadomo?

2. . 42, 4 miliona dolarów daje 12 otwarcie roku 2008 oraz 8 otwarcie sierpnia. Mimo to jednak jest to najsłabszy wynik całej trylogii. Pierwsza część *Mumii *na starcie zarobiła 43, 3 mln $, a Mumia 2 spore 68, 1 mln $. Trzecia część ma również największy budżet (145 mln $) a już na starcie nie spisuje się najlepiej, a w dodatku ma mało pochlebne recenzje. Czy tym samym poniesie porażkę? Wszystko wskazuje na to, że tak...

  1. . W ten weekend zarobiła 16, 3 miliona dolarów, dzięki czemu łącznie ma 62, 9 mln $, co jest sumą o krok od budżetu, który wyniósł 65 mln $. Tym samym film na pewno się zwróci. Film może przekroczyć barierę 100 mln $, a jeśli się tak stanie będzie to drugi najbardziej dochodowy film w karierze Farrela. Z sumą 148, 2 mln $ na pierwszym miejscu plasuje się obraz Ricky Bobby - Demon prędkości.
  1. . Tym samym film po trzech tygodniach wyświetlania ma doskonałe 87, 9 mln \(i na pewno na tym się nie zatrzyma. 100 mln jest w zasięgu ręki, jednak myślę, że może dojść nawet do 150. Byłoby to około trzykrotnie więcej niż budżet, który oszacowano na 52 mln\).

Mamma Mia! plasuje się na 6 miejscu rankingu najbardziej dochodowych musicali. Niezmiennie, od 30 lat w tym rankingu króluje musical *Grease *z sumą 188, 3 mln $. Co ciekawe, ubiegłoroczny Lakier do włosów dobił aż do trzeciego miejsca tego rankingu z sumą 118, 8 mln $. Drugie miejsce okupuje *Chicago *(170, 6 mln $). Gdzie zatrzyma się Mamma Mia!?

  1. Podróż do wnętrza Ziemi 3D ? 6, 8 mln $Piąte miejsce utrzymał film w trójwymiarze ? Podróż do wnętrza Ziemi 3D. Zaskakująco dobrze radzi sobie ten obraz. Podczas minionego weekendu zarobił 6, 8 mln $, a łącznie na koncie Podróży? znajdują się 73, 1 miliona dolarów.

I jak słusznie przewidywałem tydzień temu, film pokonał Hannah Montanę i zajął 5 miejsce w rankingu wszystkich filmów 3D. W bardzo łatwy sposób może też znaleźć się na miejscu trzecim ? potrzeba zaledwie około 400 tysięcy, aby pokonać Miasteczko Halloween, które okupuje miejsca 4 i 3, raz w wersji 3D, a wyżej w wersji Digital 3D. Nie wiem, czym owe wersje się różnią, ta czy owak jestem pewien, że Podróż do wnętrza Ziemi 3D wbije się na podium najbardziej kasowych filmów w trójwymiarze. Drugie miejsce z sumą 82, 1 mln należy do *Beowulfa *? z tym też raczej nie będzie problemów.

Słabo zadebiutowała druga nowość tego tygodnia ? Swing Note ? z Kevinem Costnerem w roli głównej. Film o budżecie 21 mln \(zarobił zaledwie 6, 3 miliona dolarów. Dalej wciąż świetnie radzą sobie *[Hancock](http://niezlekino.pl/2008/07/11/anty-superbohater-recenzja-filmu-hancock/) *i [*Wall-E*](http://niezlekino.pl/2008/07/21/hello-eve-recenzja-animacji-wall-e/), które zanotowały małe spadki (odpowiednie 37% i 26%). Oba filmy pokonały też już granicę 200 mln\). Duży spadek (65%) zaliczyło Z archiwum X: Chcę wierzyć. Z czwartego na dziewiąte miejsce i tylko 3, 4 mln $ w drugi weekend. Na samym dole pierwszej dziesiątki znajduje się animacja Małpy w kosmosie.

Ciekawostką jest, że Amerykanie jednak zdecydowali się wpuścić do kin film Nocny pociąg z mięsem. Pokazując Wam zapowiedź, pisałem, że film trafi prosto na rynek DVD. Jednak dystrybutor zdecydował się na pokazanie filmu na dużym ekranie w limitowanej liczbie kopii ? zaledwie 102 na całe Stany. Jednak wyniki spełniły oczekiwania producentów i film zarobił 32 tysiące dolarów.

Za tydzień mamy dwie duże nowości. Będzie to komedia Pineapple Express oraz film młodzieżowy Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów 2.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)