Za mniej niż 1500 zł możemy kupić solidny i prosty w obsłudze amplituner z pilotem. Amplitunery z tej półki cenowej posiadają przynajmniej 4 wejścia HDMI oraz przydatne funkcje dodatkowe.

bETfSVQl

Amplituner Pioneer VSX330K

Pioneer VSX330K charakteryzuje się niezłym systemem głośności 5.1
Źródło zdjęć: © pioneeraudiovisual.eu
Pioneer VSX330K charakteryzuje się niezłym systemem głośności 5.1

Pioneer VSX330K to tani amplituner do 1500 zł, który charakteryzuje się jednak niezłym systemem głośności 5.1. Oznacza to, że mamy do czynienia z amplitunerem wielokanałowym, który posiada 5 kanałów głośników normalnych i jeden kanał subwoofera, czyli głośnika niskotonowego, który jest wykorzystywany do odtwarzania dźwięków o niewielkich częstotliwościach (od 20 do 250 Hz). Dzięki zastosowanej w tym amplitunerze funkcji Advanced Sound Retrieval mamy możliwość poprawy jakości plików audio.

Amplituner Denon AVR-X520BT

Model Denon AVR-X520BT wyróżnia się dwoma kanałami  subwoofera
Źródło zdjęć: © denon.co.uk
Model Denon AVR-X520BT wyróżnia się dwoma kanałami subwoofera

Model Denon AVR-X520BT to w tym zestawieniu jeden z dwóch amplitunerów do 1500 zł z dwoma kanałami subwoofera. Ponadto urządzenie marki Denon posiada 5 kanałów głośników normalnych (system głośności 5.2). Dodatkowo amplituner Denon AVR-X520BT ma 5 wejść HDMI (i jedno wyjście HDMI), czyli najwięcej w całym zestawieniu. Amplituner firmy Denon posiada też port USB i Bluetooth, dzięki czemu łatwiej sparujemy go z innymi urządzeniami.

Amplituner Yamaha RXV381

Amplituner Yamaha RXV381 posiada ciekawą funkcję AirPlay
Źródło zdjęć: © usa.yamaha.com
Amplituner Yamaha RXV381 posiada ciekawą funkcję AirPlay

Amplituner Yamaha RXV381 posiada ciekawą funkcję AirPlay charakterystyczną raczej dla droższych sprzętów, która pozwala na przesyłanie plików audio czy wideo z, a także do chmury. Ponadto model Yamaha RXV381 posiada korektor dźwięku. Korektor dźwięku umożliwia zmianę barwy dźwięku, co przydaje się w przypadku gier wideo lub filmów, choć skorzystanie z tej opcji nie jest polecane podczas słuchania muzyki. Ogromną zaletą amplitunera Yamaha RXV381 jest obsługiwany standard 4K, który zapewnia kino domowe w najnowocześniejszym wydaniu.

Amplituner Yamaha RN301

Yamaha RN301 to amplituner stereo, który umożliwia podłączenie dwóch kolumn
Źródło zdjęć: © usa.yamaha.com
Yamaha RN301 to amplituner stereo, który umożliwia podłączenie dwóch kolumn

Kolejny amplitunerem od Yamahy w tym zestawieniu jest model RN301. Yamaha RN301 to amplituner stereo poniżej 1500 zł, który umożliwia podłączenie dwóch kolumn. Jest to zatem urządzenie, które ze względu na dźwięk stereo przeznaczone powinno być głównie do słuchania muzyki, a nie oglądania filmów. Amplituner Yamaha RN301 został wyposażony w antenę AM oraz FM i jest w stanie „zapamiętać” 56 stacji radiowych. Jest to ponadto jedyny amplituner w całym zestawieniu posiadający wbudowane radio internetowe, które zyskuje coraz większą popularność.

Amplituner Denon AVR-X540BT

Denon AVR-X540BT może działać w trybie Eco
Źródło zdjęć: © denon.pl
Denon AVR-X540BT może działać w trybie Eco

Denon AVR-X540BT może działać w trybie Eco, który jest bardzo przydatny, gdy zależy nam na oszczędzaniu energii. Tryb Eco w amplitunerze marki Denon możemy ustawić na automatyczny – wówczas zużycie energii zostanie dopasowane przez urządzenie do jego głośności. Denon AVR-X540BT jest urządzeniem bardzo łatwym w instalacji – wszystko dzięki mikrofonowi pomiarowemu, który ma na celu jak najlepiej dopasować pracę amplitunera do podłączonych głośników.

bETfSVQn

Denon AVR-X540BT to jeden z najlepszych amplitunerów do 1500 zł również ze względu na obsługę dekoderów Dolby TrueHD i DTS-HD, które są charakterystyczne dla płyt Blu-ray.

Komentarze (0)
bETfSVRj