Amplitunery do 2000 zł

Amplitunery do 2000 zł to funkcjonalne sprzęty z możliwością korekty dźwięku
Amplitunery do 2000 zł to funkcjonalne sprzęty z możliwością korekty dźwięku
Źródło zdjęć: © yamaha.com
Tomasz Karkuć

16.01.2018 11:28

Amplitunery w cenie poniżej 2000 zł posiadają bardzo zróżnicowane systemy głośności – często z dwoma kanałami do subwoofera. Ponadto amplitunery z tej półki cenowej mają zwykle wbudowane radio internetowe.

Amplituner Yamaha RXV481

Amplituner Yamaha RXV481 został wyposażony w 4 wejścia i 1 wyjście HDMI
Amplituner Yamaha RXV481 został wyposażony w 4 wejścia i 1 wyjście HDMI© usa.yamaha.com

Yamaha RXV481 jest amplitunerem do 2000 zł z systemem głośności 5.1, co oznacza, że to urządzenie posiada 5 kanałów przeznaczonych dla głośników normalnych i jeden dla subwoofera. Podłączenie subwoofera do amplitunera marki Yamaha pozwoli na odtworzenie dźwięków o niskiej częstotliwości.

Co więcej amplituner Yamaha RXV481 został wyposażony w cztery wejścia i jedno wyjście HDMI, a ponadto również w przydatne moduły Wi-Fi, Bluetooth oraz WLAN, które ułatwią sparowanie go z innymi urządzeniami. Warto wspomnieć, że wejścia HDMI w tym sprzęcie umożliwiają obsługę nowoczesnej technologii 4K (nazywanej także Ultra HD).

Firma Yamaha pomyślała też o wzbogaceniu modelu RXV481 o funkcję Silent Cinema, dzięki której urządzenie emituje dźwięki przestrzenne o dużym zróżnicowaniu.

Amplituner Pioneer VSXS510S

Pioneer VSXS510S posiada możliwość zmiany barwy dźwięku
Pioneer VSXS510S posiada możliwość zmiany barwy dźwięku© pioneeraudiovisual.eu

Urządzenie Pioneer VSXS510S to solidny amplituner wielokanałowy do 2000 zł, który może być używany zarówno do słuchania muzyki, jak i do oglądania filmów bądź grania w gry wideo. Amplituner wyposażony jest w dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, które obsługują technologię dźwięku charakterystyczną dla nośników Blu-ray. Pioneer VSXS510S posiada możliwość zmiany barwy dźwięku (opcja "korektor dźwięku"), jednak nie jest to zalecane podczas słuchania muzyki. Doskonałym rozwiązaniem dla kinomanów jest na pewno funkcja Deep Colour, której wybór spowoduje, że amplituner zwiększy głębię kolorów obrazu.

Amplituner Onkyo TX-NR414

Model Onkyo TX- NR414 posiada aż 6 wejść HDMI
Model Onkyo TX- NR414 posiada aż 6 wejść HDMI© onkyo.pl

Onkyo TX- NR414 to jeden z najlepszych amplitunerów do 2000 zł posiadający niezły system głośności 5.1, na który składa się jeden kanał do subwoofera i aż 5 kanałów do standardowych głośników. Dzięki dekoderom Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio amplituner od Onkyo jest w stanie odtwarzać dźwięk z płyt Blu-ray. Poza tym model Onkyo TX- NR414 posiada aż 6 wejść HDMI – najwięcej w zestawieniu amplitunerów do 2000 zł. Jeśli chodzi o dodatkowe technologie, sprzęt wyróżnia się funkcją Cinema Filter, która dostosowuje dźwięk charakterystyczny dla kinowych produkcji do domowych warunków.

Amplituner Yamaha R-N402D

Amplituner Yamaha R-N402D obsługuje fale radiowe DAB
Amplituner Yamaha R-N402D obsługuje fale radiowe DAB© usa.yamaha.com

Wersja R-N402D to kolejne urządzenie firmy Yamaha, które jest zarazem jedynym w tym zestawieniu amplitunerem stereo do 2000 zł. W związku z tym jest ono szczególnie polecane melomanom, a nie miłośnikom kina, a to ze względu na dźwięk stereo, który w przypadku oglądania filmów nie zapewnia zadowalających wrażeń słuchowych. Co ciekawe Amplituner Yamaha R-N402D obsługuje fale radiowe DAB i DAB+, które są charakterystyczne dla cyfrowych stacji radiowych. Jeśli chodzi o istotne udogodnienia, nie wolno zapominać o technologii AirPlay, dzięki której amplituner firmy Yamaha może łączyć się z innymi urządzeniami.

Amplituner Denon AVR-X1300W

Denon AVR-X1300W kosztuje 1998 zł
Denon AVR-X1300W kosztuje 1998 zł© denon.pl

Model Denon AVR-X1300W to absolutny top wśród amplitunerów do 2000 zł. Warto rozważyć zakup tego sprzętu przede wszystkim z uwagi na możliwość podłączenia do niego dwóch subwooferów i aż 7 standardowych głośników. Amplituner marki Denon obsługuje takie dekodery, jak np. Dolby Atmos, który jest oparty na technologii dźwięku przestrzennego oraz kodowania obiektowego. Co więcej urządzenie Denon AVR-X1300W może być sparowane z innymi sprzętami w różnorodny sposób, a to dzięki obsłudze standardów Wi-Fi, Bluetooth, USB i HDMI.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)