Amplitunery do 2500 zł

Amplitunery do 2500 zł
22.01.2018 10:36
Za mniej niż 2500 zł możemy mieć funkcjonalny, a przy tym prosty w obsłudze amplituner
Za mniej niż 2500 zł możemy mieć funkcjonalny, a przy tym prosty w obsłudze amplituner
Źródło zdjęć: © yamaha.com
Tomasz Karkuć
Tomasz Karkuć

Za kwotę, która nie przekracza 2500 zł, możemy kupić amplituner wysokiej klasy. Niektóre amplitunery z tej półki cenowej posiadają dwa kanały do subwoofera i mogą odbierać fale radiowe DAB+.

Amplituner Harman Kardon AVR 171S

Amplituner Harman Kardon AVR 171S świetnie nadaje się do odtwarzania filmów
Źródło zdjęć: © harmankardon.pl
Amplituner Harman Kardon AVR 171S świetnie nadaje się do odtwarzania filmów

Harman Kardon AVR 171S to amplituner do 2500 zł z systemem głośności 7.2. Oznacza to, że urządzenie, poza 7 kanałami przeznaczonymi dla standardowych kolumn, posiada jeszcze 2 kanały do subwoofera. Ponadto amplituner marki Harman Kardon ma moc znamionową RMS o wartości 7 x 100 W. Jest to bardzo istotny parametr w kontekście podłączania do amplitunera głośników. Moc znamionowa RMS każdego głośnika powinna być bowiem maksymalnie o 30 proc. większa od mocy znamionowej RMS amplitunera.

Amplituner Harman Kardon AVR 171S świetnie nadaje się do odtwarzania filmów, a to z powodu funkcji Deep Colour, która poprawia głębię kolorów obrazu.

Amplituner Onkyo TX-NR656

Onkyo TX-NR656 jest wyposażony w dwa wyjścia HDMI
Źródło zdjęć: © onkyo.pl
Onkyo TX-NR656 jest wyposażony w dwa wyjścia HDMI

Onkyo TX-NR656 to jeden z najlepszych amplitunerów do 2500 zł, który posiada dwa kanały do subwoofera i siedem kanałów przeznaczonych dla głośników tradycyjnych. Poza tym został on wyposażony w 2 wyjścia i aż 8 wejść HDMI, a do tego jedno wejście cyfrowe koaksjalne.

Warto kupić Onkyo TX-NR656 także ze względu na moc znamionową RMS wynoszącą 160 W na każdy głośnik, która pozwoli podłączyć do modelu stosunkowo mocne kolumny. Funkcja AirPlay umożliwia z kolei bezprzewodowe przesyłanie plików między amplitunerem a innymi urządzeniami.

Amplituner Pioneer VSX LX302

Z zakupu amplitunera Pioneer VSX LX302 na pewno będą zadowoleni fani muzyki cyfrowej
Źródło zdjęć: © pioneeraudiovisual.eu
Z zakupu amplitunera Pioneer VSX LX302 na pewno będą zadowoleni fani muzyki cyfrowej

Model VSX LX302 firmy Pioneer to więcej niż solidny amplituner do 2500 zł. Wyróżnia go przede wszystkim bardzo wysoki parametr RMS, który wynosi aż 170 W na jeden głośnik. Pod tym względem amplituner Pioneera jest najlepszym sprzętem w tym zestawieniu. Ale to nie koniec jego zalet, ponieważ dzięki technologii Direct Energy urządzenie podczas swojej pracy nagrzewa się tylko nieznacznie i zużywa mało prądu.

Z zakupu amplitunera Pioneer VSX LX302 na pewno będą zadowoleni fani muzyki cyfrowej. Powód? Z amplitunerem zintegrowane są popularne serwisy Spotify, Tidal oraz Deezer, które dają dostęp do milionów piosenek.

Amplituner Marantz NR1607

Marantz NR1607 ma wbudowane radio internetowe
Źródło zdjęć: © us.marantz.com
Marantz NR1607 ma wbudowane radio internetowe

Jak na amplituner wielokanałowy do 2500 zł, Marantz NR1607 robi bardzo dobre wrażenie. Urządzenie posiada bowiem wbudowane radio internetowe i może "zapamiętać" nawet 56 stacji radiowych. Ponadto w amplitunerze firmy Marantz jest aż 8 wejść HDMI, a także korektor dźwięku, który zwiększa wrażenia słuchowe podczas grania i oglądania filmów.

Marantz NR1607 charakteryzuje się systemem głośności 7.2, co oznacza, że wyposażono go w dwa kanały do subwoofera. Dzięki nim za pośrednictwem tego amplitunera można odtwarzać dźwięk o małej częstotliwości.

Amplituner Sony STR-DN1040

Model STR-DN1040 firmy Sony można podłączyć do internetu za pomocą Wi-Fi lub modułu Ethernet LAN
Źródło zdjęć: © tech.wp.pl
Model STR-DN1040 firmy Sony można podłączyć do internetu za pomocą Wi-Fi lub modułu Ethernet LAN

Sony STR-DN1040 jest niezwykle nowoczesnym amplitunerem do 2500 zł, który dzięki swoim złączom HDMI (8 wejść, 2 wyjścia) dekoduje technologię 4K (Ultra HD). To oznacza, że ten sprzęt doskonale nadaje się nie tylko do słuchania muzyki, ale również do oglądania seriali czy filmów (nawet w 3D!).

Model STR-DN1040 firmy Sony można podłączyć do internetu za pomocą Wi-Fi lub modułu Ethernet LAN, który wymaga już jednak użycia przewodu. Zintegrowana z tym amplitunerem technologia Air Play pozwala na przesyłanie do niego piosenek z urządzeń marki Apple - oczywiście bezprzewodowo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)