Amplitunery do 2500 zł

Amplitunery do 2500 zł

Za mniej niż 2500 zł możemy mieć funkcjonalny, a przy tym prosty w obsłudze amplituner
Za mniej niż 2500 zł możemy mieć funkcjonalny, a przy tym prosty w obsłudze amplituner
Źródło zdjęć: © yamaha.com
Tomasz Karkuć
22.01.2018 10:36, aktualizacja: 22.01.2018 12:52

Za kwotę, która nie przekracza 2500 zł, możemy kupić amplituner wysokiej klasy. Niektóre amplitunery z tej półki cenowej posiadają dwa kanały do subwoofera i mogą odbierać fale radiowe DAB+.

Amplituner Harman Kardon AVR 171S

Amplituner Harman Kardon AVR 171S świetnie nadaje się do odtwarzania filmów
Amplituner Harman Kardon AVR 171S świetnie nadaje się do odtwarzania filmów© harmankardon.pl

Harman Kardon AVR 171S to amplituner do 2500 zł z systemem głośności 7.2. Oznacza to, że urządzenie, poza 7 kanałami przeznaczonymi dla standardowych kolumn, posiada jeszcze 2 kanały do subwoofera. Ponadto amplituner marki Harman Kardon ma moc znamionową RMS o wartości 7 x 100 W. Jest to bardzo istotny parametr w kontekście podłączania do amplitunera głośników. Moc znamionowa RMS każdego głośnika powinna być bowiem maksymalnie o 30 proc. większa od mocy znamionowej RMS amplitunera.

Amplituner Harman Kardon AVR 171S świetnie nadaje się do odtwarzania filmów, a to z powodu funkcji Deep Colour, która poprawia głębię kolorów obrazu.

Amplituner Onkyo TX-NR656

Onkyo TX-NR656 jest wyposażony w dwa wyjścia HDMI
Onkyo TX-NR656 jest wyposażony w dwa wyjścia HDMI© onkyo.pl

Onkyo TX-NR656 to jeden z najlepszych amplitunerów do 2500 zł, który posiada dwa kanały do subwoofera i siedem kanałów przeznaczonych dla głośników tradycyjnych. Poza tym został on wyposażony w 2 wyjścia i aż 8 wejść HDMI, a do tego jedno wejście cyfrowe koaksjalne.

Warto kupić Onkyo TX-NR656 także ze względu na moc znamionową RMS wynoszącą 160 W na każdy głośnik, która pozwoli podłączyć do modelu stosunkowo mocne kolumny. Funkcja AirPlay umożliwia z kolei bezprzewodowe przesyłanie plików między amplitunerem a innymi urządzeniami.

Amplituner Pioneer VSX LX302

Z zakupu amplitunera Pioneer VSX LX302 na pewno będą zadowoleni fani muzyki cyfrowej
Z zakupu amplitunera Pioneer VSX LX302 na pewno będą zadowoleni fani muzyki cyfrowej© pioneeraudiovisual.eu

Model VSX LX302 firmy Pioneer to więcej niż solidny amplituner do 2500 zł. Wyróżnia go przede wszystkim bardzo wysoki parametr RMS, który wynosi aż 170 W na jeden głośnik. Pod tym względem amplituner Pioneera jest najlepszym sprzętem w tym zestawieniu. Ale to nie koniec jego zalet, ponieważ dzięki technologii Direct Energy urządzenie podczas swojej pracy nagrzewa się tylko nieznacznie i zużywa mało prądu.

Z zakupu amplitunera Pioneer VSX LX302 na pewno będą zadowoleni fani muzyki cyfrowej. Powód? Z amplitunerem zintegrowane są popularne serwisy Spotify, Tidal oraz Deezer, które dają dostęp do milionów piosenek.

Amplituner Marantz NR1607

Marantz NR1607 ma wbudowane radio internetowe
Marantz NR1607 ma wbudowane radio internetowe© us.marantz.com

Jak na amplituner wielokanałowy do 2500 zł, Marantz NR1607 robi bardzo dobre wrażenie. Urządzenie posiada bowiem wbudowane radio internetowe i może "zapamiętać" nawet 56 stacji radiowych. Ponadto w amplitunerze firmy Marantz jest aż 8 wejść HDMI, a także korektor dźwięku, który zwiększa wrażenia słuchowe podczas grania i oglądania filmów.

Marantz NR1607 charakteryzuje się systemem głośności 7.2, co oznacza, że wyposażono go w dwa kanały do subwoofera. Dzięki nim za pośrednictwem tego amplitunera można odtwarzać dźwięk o małej częstotliwości.

Amplituner Sony STR-DN1040

Model STR-DN1040 firmy Sony można podłączyć do internetu za pomocą Wi-Fi lub modułu Ethernet LAN
Model STR-DN1040 firmy Sony można podłączyć do internetu za pomocą Wi-Fi lub modułu Ethernet LAN© tech.wp.pl

Sony STR-DN1040 jest niezwykle nowoczesnym amplitunerem do 2500 zł, który dzięki swoim złączom HDMI (8 wejść, 2 wyjścia) dekoduje technologię 4K (Ultra HD). To oznacza, że ten sprzęt doskonale nadaje się nie tylko do słuchania muzyki, ale również do oglądania seriali czy filmów (nawet w 3D!).

Model STR-DN1040 firmy Sony można podłączyć do internetu za pomocą Wi-Fi lub modułu Ethernet LAN, który wymaga już jednak użycia przewodu. Zintegrowana z tym amplitunerem technologia Air Play pozwala na przesyłanie do niego piosenek z urządzeń marki Apple - oczywiście bezprzewodowo.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)