AOL Polska - pierwsze spojrzenie

AOL Polska - pierwsze spojrzenie12.12.2007 12:00
Paweł Cebula

Tak więc polscy użytkownicy mogą cieszyć się z oddania w ich ręce Polskiego odpowiednika serwisu AOL.com. Przed samym portalem długa i dość wyboista droga, która oby nie podzieliła losów np. wielkiego eBaya. Polski internet jest dość specyficznym środowiskiem, mimo tego, że nasze społeczeństwo nie jest zbyt zinformatyzowane to mamy konkretne typy - zakupy? Allegro. Portal? Onet (lub Wirtualna Polska). Wyszukiwarka? Google. Komunikator? Gadu-Gadu. Serwis społecznościowy? Grono, Fotka, lub Generacja. Marki te po prostu są bardzo mocno zakorzenione w Naszej świadomości i nowym graczom (nawet z potężnym zapleczem) może być ciężko ugrać cokolwiek.

Jednak co faktycznie oznacza dla przeciętnego Kowalskiego start AOL Polska? Najważniejsze - komunikator AIM, poczta e-mail w domenie @aol.pl (o nieograniczonej powierzchni), serwisy społecznościowe, wiadomości i pogoda, odtwarzacz Winamp a wszystko w języku Polskim.

W samym logo zawarto napis, że serwis jest w wersji beta i chyba tylko to usprawiedliwia sposób jaki strona jest renderowana przez Operę (beta 9.5), która w sposób dość poważny rozjeżdża się (w przypadku Firefoksa, Safari wszystko jest jak należy). Próbowałem dokonać rejestracji konta, po podaniu wszelkich danych na ostatnim etapie rejestracji moim oczom ukazał się komunikat informujący mnie, że niestety, ale w tej chwili nie ma możliwości dokończenia tego procesu. No cóż, zdarza się, ale widać, że ewidentnie są problemy z pocztą, gdyż nie istnieje również możliwość sprawdzenia, czy dany login jest wolny, czy nie.

Użytkownik wedle swoich indywidualnych upodobań może dostosować szerokość portalu, czy kolorystykę w jakiej będzie wyświetlany. Sama strona prezentuje się w sposób nieco bardziej ubogi niż pierwowzór.

Wiadomo, ze każdy portal powinien mieć jak najszybciej bieżące informacje, za te odpowiedzialne będą m.in. Polska Agencja Prasowa, Agora, czy Filmweb. Zapewne w późniejszym etapie rozwoju portalu, AOL zawrze kolejne umowy partnerskie, które dadzą w rezultacie więcej informacji z różnych dziedzin.

Nam nie pozostaje nic innego jak bacznie obserwować rozwój sytuacji i życzyć udanego startu, a później działalności.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)