Aparat fotograficzny zwalniający z myślenia [wideo]

Aparat fotograficzny zwalniający z myślenia [wideo]
Paweł Żmuda

23.07.2010 17:00, aktual.: 11.03.2022 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy małe czarne pudełeczko z dziurką może być mądrzejsze od fotografa? Okazuje się, że tak. Przynajmniej tak uważa autor niesamowitego konceptu - Nadii.

Czy małe czarne pudełeczko z dziurką może być mądrzejsze od fotografa? Okazuje się, że tak. Przynajmniej tak uważa autor niesamowitego konceptu - Nadii.

W przeciwieństwie do zwykłych cyfrowych aparatów fotograficznych, projekt Andrewa Kupresanina nie został wyposażony w wizjer, ani ekran na którym widać obszar który chcemy sfotografować. Zamiast tego znajdziemy w nim jedynie prosty wyświetlacz pokazujący nam procentowy wynik pomiarów "estetyki" przeprowadzonych przez Nadię. Popatrzmy na klip wideo prezentujący działanie całego mechanizmu:

Program ocenia naszą kompozycję i zaleca wykonanie zdjęcia dopiero wtedy, gdy aparat oceni nasze starania na 100%. Na szczęście aparat Nadia jest dopiero konceptem, chociaż może wskazywać drogę, którą pójdą producenci konwencjonalnego sprzętu fotograficznego. Pytanie tylko, czy urządzenia mówiące nam kiedy wcisnąć spust migawki będą jeszcze narzędziem w rękach artysty, jakim niewątpliwie jest profesjonalny fotograf?

Źródło: fastcodesign

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)