Aparaty natychmiastowe. Wywołuj zdjęcia od razu po zrobieniu

Aparaty natychmiastowe. Wywołuj zdjęcia od razu po zrobieniu

Fotografia natychmiastowa poszła do przodu w ciągu ostatnich lat
Fotografia natychmiastowa poszła do przodu w ciągu ostatnich lat
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
10.07.2019 10:20

Aparaty natychmiastowe zrobią furorę na każdej imprezie. Wywołanie zdjęcia trwa kilkadziesiąt sekund, a wspólna fotografia to wspaniały pomysł na prezent lub kreatywną wizytówkę dla nowo poznanej osoby.

Fotografie natychmiastowe to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli lat 70. i 80. Co prawda szał na aparaty samowywołujące powoli minął wraz z nastaniem lat 90., a obecnie prym wiodą praktyczne i wszechstronne cyfrówki, jeśli jednak chcesz gadżetu, którym możesz zabłysnąć podczas imprezy, warto pomyśleć o fotografii natychmiastowej.

Błyskawiczne wywoływanie

Niewielki aparat wykorzystujący specjalny rodzaj papieru będzie w stanie wywołać zdjęcie w ciągu kilkudziesięciu sekund. Każdy model aparatu wymaga specjalnych wkładów, które mieszczą zwykle 10 arkuszy. Każda "kartka" wykonana jest ze światłoczułego materiału, który pod wpływem światła zmienia kolor. Im większa intensywność oświetlenia danego fragmentu planszy, tym mocniejszy kolor otrzymujesz.

Obraz
© Shutterstock

Duża cena poszczególnych pakietów może odstraszać od zakupu, jednak przy odrobinie szczęścia w internecie znajdziesz atrakcyjne oferty na kilka wkładów. Musisz jednak pamiętać, by zawsze mieć przy sobie jedno zapasowe opakowanie, w przeciwnym wypadku po wyczerpaniu papieru aparat będzie bezużyteczny.

Inne podejście do robienia zdjęć

Fotografia natychmiastowa ma oczywiście swoje wady i zalety. Ich możliwości są znacznie ograniczone w porównaniu do klasycznych kompaktów. Część modeli, wzorem starszych aparatów samowywołujących, nie ma możliwości edycji, a nawet podglądu zdjęcia po jego zrobieniu. To w połączeniu z ograniczoną ilością papieru sprawia, że należy rozważniej podchodzić do robienia zdjęć.

Oczywiście obecnie można znaleźć aparaty samowywołujące wyposażone w nowocześniejsze rozwiązania. Stanowią one swego rodzaju połączenie dawnych aparatów z "cyfrówkami". Dzięki temu będziesz w stanie zrobić dobrej jakości zdjęcia o odpowiednim nasyceniu kolorem, wydrukować jeden egzemplarz, a kopię w wersji elektronicznej zachować dla siebie. To doskonała opcja dla osób, które z jednej strony chcą podarować bliskim zdjęcie wykonane aparatem, a z drugiej pragną zachować też coś dla siebie.

Przenośna drukarka

Część modeli wyposażona w czujnik Bluetooth ma możliwość połączenia aparatu natychmiastowego ze smartfonem, co uczyni z niego kieszonkową drukarkę. Jeśli na przykład masz na telefonie zdjęcie, którym chcesz podzielić się z innymi osobami, wystarczy połączyć te dwa urządzenia i błyskawicznie wydrukować fotografię. Zajmie to zaledwie kilka sekund.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)