Apple obiecuje, że do 2030 r. firma stanie się neutralna węglowo

Apple obiecuje, że do 2030 r. firma stanie się neutralna węglowo

iPhone SE 2020
iPhone SE 2020
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
25.07.2020 03:22, aktualizacja: 08.03.2022 14:47

Firma Apple zobowiązała się, że do 2030 r. będzie działać w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Zobowiązanie to obejmuje cały łańcuch dostaw i cykl życia wszystkich produktów, w tym energię elektryczną zużywaną podczas ich użytkowania.

Sposoby, jakie mają pomóc technologicznemu gigantowi osiągnąć swój cel, to:

  • Projektowanie produktów, które będą wykorzystać materiały pochodzących z recyklingu wszędzie, gdzie się tylko tak, oraz opracowywanie nowych technologii, takich jak bezwęglowy proces wytopu aluminium.
  • Wykorzystanie energii odnawialnej, w tym projektów finansowanych i realizowanych bezpośrednio dla Apple'a.
  • Wychwytywanie CO2 poprzez sadzenie drzew w Kolumbii, Chinach, Kenii i USA.

Zielone jabłko

Firma wyjaśniła też, że większość postępu w tej sprawie będzie się wiązać z bezpośrednim ścięciem emisji firmy. Natomiast jej ostatnie 25 proc. zostanie zredukowane przez działania mające na celu wychwycić CO2, takie jak sadzenie lasów.

– Innowacje napędzające naszą ekologiczną podróż są nie tylko dobre dla naszej planety, ale także pomogły nam uczynić nasze produkty bardziej energooszczędnymi i wprowadzić nowe źródła czystej energii do sieci na całym świecie – powiedział dyrektor wykonawczy Apple'a, Tim Cook.

Według niego "działania na rzecz klimatu mogą być podstawą nowej ery potencjału innowacyjnego, tworzenia miejsc pracy i trwałego wzrostu gospodarczego".

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)