AQUA - jednoosobowa łódź podwodna

AQUA - jednoosobowa łódź podwodna13.01.2009 21:00
AQUA - jednoosobowa łódź podwodna
Arkadiusz Gabrysiak

Oto pojazd, który przybliżyć ma podwodne podróże szerszemu gronu odbiorców. Jest to projekt jednoosobowej łodzi podwodnej zaprojektowanej przez Sungchul Yang i Woonghee Han.

Oto pojazd, który przybliżyć ma podwodne podróże szerszemu gronu odbiorców. Jest to projekt jednoosobowej łodzi podwodnej zaprojektowanej przez Sungchul Yang i Woonghee Han.

Taki wehikuł miałby być przeznaczony do eksploracji podwodnych głębin, a także do ciekawego spędzania wolnego czasu.  Ja nie miałbym nic przeciwko odbyciu podwodnej podróży pojazdem AQUA.

381884263479721706
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/aqua2.jpg)

W AQUA liczy się przede wszystkim aerodynamika. Opływowe kształty pozwoliłyby na bezproblemowe pokonywanie fal jak i poruszanie się pod wodą. Projektanci w tym względzie wzorowali się na kształtach delfinów.

Poza ciekawą stylistyką AQUA miałby posiadać technologię, która na co dzień wykorzystywana jest w konstrukcjach tradycyjnych łodzi podwodnych, tyle, że na mniejszą skalę rzecz jasna. Niestety żadne dane techniczne nie są znane - nie wiadomo nawet do jakiej głębokości pozwalałby zanurzyć się taki pojazd.

Całość prezentuję się nad wyraz ciekawie. Tylko wątpię czy dzięki temu wynalazkowi podwodne podróże dotarły by pod przysłowiowe "strzechy". Jak na razie jest to tylko koncept więc nic nie wiadomo ile taki pojazd miałby kosztować - jednak domyślam się, że nie byłby tani.

381884263479983850
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/aqua4.jpg)

Źródło: Yanko Design

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)