Artysta potajemnie nagrywał kobiety. Stworzył "ranking" uznany za dzieło sztuki

Artysta potajemnie nagrywał kobiety. Stworzył "ranking" uznany za dzieło sztuki

Artysta potajemnie nagrywał kobiety. Stworzył "ranking" uznany za dzieło sztuki
Arkadiusz Stando
20.06.2021 13:38

Chiński artysta potajemnie nagrywał studentki, a następnie oceniał je według własnego gustu i przyznawał im noty. Łącznie 5000 kobiet znalazło się w "rankingu" mężczyzny, który następnie został uznany przez muzeum za dzieło sztuki.

Song Ta odwiedzał jeden z uniwersytetów w Szanghaju i potajemnie nagrywał kobiety. Następnie połączył wszystkie klipy wideo w jeden, i przypisał notę każdej z kobiet. W rankingu znalazło się 5000 ofiar jego dziwnej sztuki. Zatytułował ją w języku chińskim "Kwiat Kampusu", natomiast po angielsku "Uglier and Uglier", co oznacza "brzydsze i brzydsze".

Pomimo sporych kontrowersji, praca artysty znalazła swoje miejsce w jednym z muzeów Szanghaju. "Jeśli chcesz zobaczyć królową kampusu, musisz jak najszybciej udać się do muzeum. W przeciwnym razie, gdy nadejdzie zmierzch, to miejsce stanie się prawdziwym piekłem" - reklamował swoją pracę Song Ta.

Praca artysty została przyjęta z ogromną krytyką, szczególnie ze strony kobiet, które zostały potajemnie nagrane przez Song Ta. Dopiero po otrzymaniu wielu skarg, muzeum zdecydowało się zdjąć owe "dzieło sztuki" z wystawy.

"Po otrzymaniu skarg ponownie oceniliśmy zawartość tego nagrania i wyjaśnienia artysty, a następnie stwierdziliśmy, że lekceważy on kobiety, a sposób, w jaki została nakręcona wiąże się z naruszeniem praw autorskich" – poinformowało muzeum w piątek rano.

"Sztuka" wywołała publiczne poruszenie wielu osób. Ludzie zastanawiali się, jak to możliwe, że projektu uprzedmiotawiający kobiety mógł zostać wyświetlony w jednym z najbardziej prestiżowych i najnowocześniejszych muzeów w Chinach. Podobny projekt zatytułowany "Jedna gorsza od drugiej" został wystawiony w Wuhan we wrześniu 2013 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)