Asus pracuje nad laptopami z wbudowanym Kinectem

Microsoft ciągle odcina kupony od sukcesu Xboxa 360 i Kinecta. Najwyraźniej mogą na tym skorzystać również inni producenci, integrując swoje produkty z kolejnymi usługami giganta z Redmond. Wraz ze szturmem ultrabooków, Asus na spółkę z Microsoftem mogą nieźle namieszać.

Microsoft Kinect
Microsoft Kinect
Grzegorz Nowak

Microsoft ciągle odcina kupony od sukcesu Xboxa 360 i Kinecta. Najwyraźniej mogą na tym skorzystać również inni producenci, integrując swoje produkty z kolejnymi usługami giganta z Redmond. Wraz ze szturmem ultrabooków, Asus na spółkę z Microsoftem mogą nieźle namieszać.

Jak dobrze wiemy Kinecta można wykorzystać praktycznie do wszystkiego - np. do konstrukcji superszybkiej deskorolki. Do tego niedawno Microsoft zapowiedział wydanie dedykowanego kontrolera na Windowsa. Można się spodziewać, że obsługa komputera ruchami rąk i gestami, będzie zintegrowana z najnowszym Windowsem 8.

Asus Zenbook
Asus Zenbook

Asus znany jest z nowatorskiego podejścia do swoich produktów. Przykładowo, zamiast produkować kolejny, nudny tablet z Androidem, postawili na hybrydę w stylu Transformera. Jeśli rzeczywiście tajwańska firma będzie chciała wypuścić na rynek Zenbooki z Kinectem, będzie mieć atut, który odróżni jej produkty na tle masy innych ultrabooków.

Do czego właściwie potrzebny jest Kinect w laptopie? Oczywiście można go wykorzystać do gier, podobnie jak to ma miejsce w konsoli Xbox 360, na tym się jednak nie kończy. Obsługiwanie systemu za pomocą kilku gestów zmieniłoby zupełnie sposób w jaki korzystamy z komputera. Nie mówiąc już o setkach modyfikacji, które mogą znacznie poszerzyć funkcjonalność takiego gadżetu. Plotki mówią, że Asus na razie pracuje nad prototypem i trudno powiedzieć kiedy usłyszymy jakieś konkrety. Ciekawe czy rzeczywiście pomysł laptopa sterowanego Kinectem ma szansę się przyjąć.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.