Asus Trinity - Potwór jakich mało

Najnowszy koncept od ASUS’a, który trafił do redakcji HotHardware, przeszedł oczekiwania testerów. Układ składa się z aż trzech procesorów graficznych AMD ATI Radeon HD 3850. Połączone są w CrossFireX, module trój zegarowym, a wszystko to na jednym slocie.

Asus Trinity - Potwór jakich mało
0sk4r

Najnowszy koncept od ASUS’a, który trafił do redakcji HotHardware, przeszedł oczekiwania testerów. Układ składa się z aż trzech procesorów graficznych AMD ATI Radeon HD 3850. Połączone są w CrossFireX, module trój zegarowym, a wszystko to na jednym slocie.

Może i nie jest to innowacja, gdyż na rynku osiagalne są już modele 4850 oraz 4870 firmy ATI, niemniej jednak nie jest to sprzęt, dla którego płyta PCB została zaprojektowana. Patrząc na budowę, dwa procesory osadzone u góry i jeden na spodzie karty, dostarczone są wraz z chłodzeniem wodnym Thermaltake BigWater 760. Na zdjęciach widoczne są kable do CrosFire.

Ktokolwiek by spytał o Crysis’a, można odpowiedzieć twierdząco. Można grać i to z wielką płynnością na najwyzszych detalach. Możecie nawet porównać to w tabelach przeprowadzonych testów. Nie jest ich co prawda zbyt wiele, ale jeśli Crysis śmiga, to co nie będzie? Jest jednak jedna rzecz, która trapi póki co ten produkt, sterowniki. Nie są one odpowiednio zoptymalizowane do takiej formy karty.

Wielka chwała dla konstruktorów i pytanie. Czy ta idea pójdzie dalej? Pomyślcie tylko o pojedynczej karcie,w której tylko dodaje się moduły, a później o takiej połączonej w CrossFire i 3xCrossFire. Z takimi możliwościami może i na jednym z największych TV dalo by się pograć w najbardziej wymagające tytuły? Zapomniałbym o najważniejszym pytaniu: Jak odpowie nVidia? Czy 9800+ wystarczy?[block position="inside"]4084[/block]

Źródło: hothardware

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.