Atmoph Window: żywa fototapeta! Nagrania zastąpią wymarzone widoki

Strona głównaAtmoph Window: żywa fototapeta! Nagrania zastąpią wymarzone widoki
18.05.2015 08:23
Atmoph Window: żywa fototapeta! Nagrania zastąpią wymarzone widoki
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Chcielibyście zobaczyć fale i usłyszeć szum morza, ale za oknem tylko krzyk sąsiadki i zakorkowana ulica? Atmoph Window może zagwarantować ciekawe widoki.

bETSGmCZ

Kiedyś zrelaksować pozwalała się egzotyczna fototapeta. Wprawdzie według mnie wyglądało to nieciekawie, ale rozumiem, jaki cel temu przyświecał - ktoś w mieszkaniu w bloku chciał mieć widok na morze albo wielkie, rozświetlone miasto zamiast na szare blokowisko.

Twórcy Atmoph Window ożywiają fototapetę. To ekran wyświetlający obrazy nagrane w rozdzielczości 4K. Jednak sam monitor ma rozdzielczość 1920x1080 - choć faktycznie bardziej niż monitor gadżet przypomina zwykłe okno. Autorzy pozwalają odtwarzać nagrania ponad 80 różnorodnych krajobrazów, zarejestrowanych przez ich kamery.

Atmoph Window: wirtualne okno

Może to być morze, plaża, widok na metropolię czy zwykły las. Do tego dochodzą dźwięki, więc Atmoph Window staje się namiastką okna. Tyle że zamiast znanych dźwięków słyszymy np. szum drzew albo odgłosy miasta. Atmoph Window może też dostosować się do pory dnia, wyświetlając odpowiednie krajobrazy w zależności od godziny. Realistycznie!

381734238057545450

Ciekawą opcją wydaje się być też możliwość oglądania transmisji na żywo. Ktoś może udostępniać nam obraz np. ze swojego okna, dzięki czemu możemy poczuć się tak, jakbyśmy mieszkali w innym zakątku świata.

bETSGmDb

Kalendarz na oknie

Wszystkim zarządza się z pomocą smartfonowej aplikacji. Atmoph Window to nie tylko nowe okno na świat, ale też kalendarz czy dodatkowy wyświetlacz, na którym zobaczymy newsy z serwisów informacyjnych albo pogodę. Jest nawet budzik, który przerwie sen śpiewem ptaków - prawie jak na wsi!

381734238057742058

Wydaje mi się, że śpiew ptaków czy szum morza jest jednak nie do podrobienia, więc mnie takie gadżety nie przekonują. Ale są tacy, którzy wiedzą, że nieprędko będą mogli pozwolić sobie na urlop albo też nie mogą wytrzymać z tęsknoty - dla nich Atmoph Window jest na pewno ciekawą alternatywą.

Choć nie tanią. Obecnie za Atmoph Window trzeba zapłacić już 499 dolarów, bo promocyjne egzemplarze za 399$ szybko się rozeszły. No cóż, za te pieniądze wolałbym pojechać na porządne wakacje i nacieszyć się widokami na cały rok.

381734238057938666

A w chwilach słabości zajrzeć tutaj. 4K nie ma, ale też jest… fajnie:

Udostępnij:
bETSGmDl
Komentarze (5)
bETSGmDX