Avast 6.0. Nowa wersja znanego, darmowego antywirusa [pobierz]

Avast 6.0. Nowa wersja znanego, darmowego antywirusa [pobierz]24.02.2011 18:52

Potrzebujesz dobrego antywirusa? W Sieci znajdziesz wiele niezłych, darmowych rozwiązań. Wśród nich warto zwrócić na – jak reklamują aplikację jej twórcy – najpopularniejszy program antywirusowy na świecie. Co ciekawego w nowej wersji Avasta?

Potrzebujesz dobrego antywirusa? W Sieci znajdziesz wiele niezłych, darmowych rozwiązań. Wśród nich warto zwrócić na – jak reklamują aplikację jej twórcy – najpopularniejszy program antywirusowy na świecie. Co ciekawego w nowej wersji Avasta?

Twórcy Avasta, podobnie jak niemal każdy producent oprogramowania antywirusowego przekonują, że ich aplikacja jest najlepsza, najskuteczniejsza i najszybsza.

Ponieważ takie opinie są przedstawiane w kontekście co najmniej kilkudziesięciu programów antywirusowych, warto dowiedzieć się, co naprawdę interesującego może zaoferować najnowszy Avast 6.0.

Sandbox

Ta godna uwagi funkcja sprawia, że antywirus identyfikuje podejrzane aplikacje i pozwala użytkownikowi na uruchamianie ich w bezpiecznym, wirtualnym środowisku. W przypadku potwierdzenia zagrożenia wirtualny komputer jest wyłączany, a realny system pozostaje bezpieczny.

WebRep pozwala – dzięki wielomilionowej społeczności – na sprawdzenie strony pod kątem ryzyka wyłudzenia danych, nielegalnych treści czy oszustw w przypadku e-commerce. Funkcja działa na podstawie ocen przyznawanych przez odwiedzających strony internautów.

Funkcje z wersji płatnej

Zdaniem twórców Avasta obecnie 85 proc. złośliwego oprogramowania rozpowszechnia się przez Internet. Z uwagi na ten fakt nowa wersja antywirusa ma jeszcze lepiej chronić użytkowników – zarówno pod kątem złośliwego kodu na stronie WWW, jak i lepszego zabezpieczenia przeglądarki.

W porównaniu z poprzednimi edycjami programu, darmowy Avast otrzymał kilka funkcji znanych z płatnej wersji, jak Script Shield czy Site Blocking.

CommunityIQ

To przydatna funkcja, znana również z poprzedniej wersji Avasta. CommunityIQ działa dzięki społeczności użytkowników i zapewnia twórcom antywirusa stały dopływ próbek niebezpiecznego oprogramowania.

WebRep

Uznanie budzą statystyki, związane z CommunityIQ. Każdego dnia program antywirusowy dostarcza do laboratoriów ALWIL Software ponad 12 tys. próbek aplikacji i wirusów.

W styczniu 2011 Avast zapobiegł ponad 1,2 mld infekcji – w porównaniu z 900 mln w grudniu to istotny wzrost. Nie wiadomo jednak, czy wynika to z lepszego działania antywirusa, czy np. z większej liczby użytkowników.

Niezłe oceny

Najnowszy Avast zbiera dobre recenzje, m.in. w serwisie Download.com. Informacje o wysokiej skuteczności aplikacji potwierdzają również niektóre starsze testy.

Za darmo!

Wśród zalet nowego Avasta warto wymienić jeszcze jedną, równie istotną. Program jest udostępniany za darmo – bezpieczne korzystanie z Sieci jest zatem równie bezpieczne dla Twojego portfela. Aplikację można pobrać m.in. ze strony producenta.

Co sądzicie o najnowszym wydaniu Avasta? Czy pozycja najpopularniejszego programu antywirusowego na świecie wynika w tym przypadku z wyjątkowej skuteczności?

Źródło: Notebooks

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)